12 اختراع برتر 25 سال گذشته! | میهن کمپ

12 اختراع برتر 25 سال گذشته!

تعداد 12 اختراع برتر  از منظر سایت پاپ ساینس به شرح زیر است ، برای مشاهده این اختراعات جالب به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

اولین اختراع مورد توجه  ، هواپیمای جنگی B-2 است ، طراحی خاص این هواپیما به همراه پوشش کامپوزیتی آن منجر به رادارگریز بودن آن میشود ، همچنین این هواپیما توانایی  پرواز 6 هزار مایل ( بیش از 11 هزار کیلومتر) را داراست ، همچنین میتواند وزن محموله ای به وزن 20 تن را حمل کند.

کاوشگر کبوریاسیتی  نیز از جمله 25 اختراع برتر است ، این کاوشگر 5 برابر نمونه های قبلی وزن دارد و دارای ژنراتوری است که میتواند نیروی مورد نیاز آن را تا 700 روز تامین کند، همچنین این کاوشگر دارای آزمایشگاه مجهز تری است و میتواند نمونه های بیشتری را با خود حمل کند.

بلند ترین برج جهان با ارتفاع 828 متر در دبی نیز یکی از این موارد است .  این برج عظیم بر روی سه پایه بنا شده که میتواند ساختار 6 ضلعی مرکزی آن را حفظ کند.

دوربین ثابت فوق العاده که به کمک پردازنده D-SLR میتواند 30 فریم در ثانیه با حجم 21 مگا پیکسل به ثبت برساند ، که میتوان این فریم ها را به ویدئو نیز تبدیل کند . این یک اتفاق بزرگ است ، که در طی سه سال گذشته فیلم های مستند متعددی توسط این دوربین ثابت فیلمبرداری شده است.

پس از 14 سال دانشمندان بالاخره موفق شدند وجود بورنهیگز  در دو مرحله مورد آزمایش قرار دهند. در این آزمایش از تونل 26 کیلومتری به وزن 35 تن  استفاده شد که با نقص فنی باعث شد تحقیقات برای 14 ماه متوقف شود.

اندک زمانی از رونمایی آیفون اولین گوشی هوشمند میگذرد ، این تلفن هوشمند توانست اینترنت را در جیب هر شخص بگذارد. البته در ابتدا جالب به نظر نمی آمد . اما پس از گذشت اندک زمانی ، باعث شد محبوبیت زیادی را در میان کاربران به دست آورد.

گوگل مپس را میتوان یکی از ایده های خلاقانه سال های اخیر دانست ، که در ابتدا با هزینه بسیار توسط آزمایشگاه گوگل تهیه شد و پس از آن در سال 2008 به کاربران اجازه داده شد که در خلق آن همراه باشند . از ویژگی های  آن سرعت بسیار بالای باز شدن تصاویر است.

طراحی سیستمی که در طی یک ماه با هزینه ای حدود 300 هزار دلار میتواند توالی ژن هر انسان را تعیین کند.

ساخت کشتی فضایی 1 ، که اولین فضاپیمای خصوصی بود که موفق شد تا ارتفاع 112 کیلومتری زمین بالا رود و سپس سالم به زمین باز گردد.

قبل از سال 2003 امکان اتصال بی سیم به اینترنت وجود نداشت. اولین بار در سال 2003 امکان اتصال بی سیم در فضایی 15 فوتی در اطراق خود با سرعت 54 مگابایت در ثانیه برقرار شد.

توانایی القای سلول های بنیادی و تبدیل آنها به بسیاری از انواع سلول ها و حتی بافت ها باعث شد تصویر ما از پیوند اعضا تغییر پیدا کند .

ساخت تونل رابط انگلستان به فرانسه در طی شش سال نیز یکی از بزرگترین ایده های بشر بود . بخش قابل توجهی از این تونل 52 کیلومتری زیر زمین ساخته شده است .

ارسال نظر