یادبود قربانیان هیروشیما +تصاویر تکان دهنده | میهن کمپ

یادبود قربانیان هیروشیما +تصاویر تکان دهنده

هیروشیما (6)

در سال 1945 آمریکا با بمباران اتمی هیروشیما فاجعه آفرید. ژاپن تسلیم و جنگ جهانی پایان یافت. اما به چه قیمت؟ در ادامه تصاویری از 68 امین یادبود قربانیان این حادثه را می بینیم…

 

 

 

در سال 1945 آمریکا با بمباران اتمی هیروشیما فاجعه آفرید. ژاپن تسلیم و جنگ جهانی پایان یافت. اما به چه قیمت؟ در ادامه تصاویری از 68 امین یادبود قربانیان این حادثه را می بینیم.

توضیح: تصاویر زیر را یک دانشجوی ایرانی در هیروشیما تهیه کرده است.

روز ۶ اوت سال ۱۹۴۵ با پرتاب بمب اتمی بر روی شهر هیروشیما و سه روز بعد بر روی ناگازاکی، ارتش ژاپن تسلیم شد و جنگ دوم جهانی پایان گرفت؛ جهان اما وارد دوران جدیدی شد.

سفری به “یادمان صلح” هیروشیما در این گزارش تصویری:

هیروشیما (6)

بمب اتمی
دو بمب اتمی به فاصله ۳ روز بر فراز شهرهای هیروشیما و ناگازاکی منفجر شدند. این دو بمب جان حدود ۲۲۰ هزار نفر را گرفتند. بیش از نیمی از قربانیان بلافاصله پس از انفجار اتمی کشته شدند و بقیه تا پایان سال ۱۹۴۵ در پی اثرات مخرب تشعشعات رادیواکتیو جان سپردند. این دو انفجار تا به امروز تنها موارد استفادهٔ نظامی از سلاح هسته‌ای در جهان بوده‌اند.

هیروشیما (14)

این عکس لکه‌ای را نشان می‌دهد که در پی ذوب‌شدن یک مرد بر روی یک پله باقی مانده است. گفته می‌شود قربانی تا محل انفجار بمب ۲۰۰ متر فاصله داشته است. او ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه به بانک می‌رود و بر روی پله منتظر بازشدن بانک می‌نشیند. در این میان انفجار اتمی رخ می‌دهد و قدرت انفجار از مرد تنها لکه‌ای سیاه بر روی پله باقی می‌گذارد.

هیروشیما (10)

سنگی که مرد بر روی آن نشسته بود.

هیروشیما (9)

آنچه پس از انفجار اتمی از یک سه چرخه باقی مانده است.

هیروشیما (8)

ماکت هیروشیما قبل از بمباران

هیروشیما (13)

ماکت هیروشیما بعد از بمباران

هیروشیما (12)

اشیاء باقی مانده از حمله اتمی

هیروشیما (11)

اثری از یک نقاش ژاپنی در مورد حمله اتمی به هیروشیما

هیروشیما (1)

مجسمه ساداکو؛ دختری که بعد از حمله اتمی به دنیا آمد. مادر ساداکو یکی از نجات‌یافتگان بود. ساداکو بیست سال با سرطان خون مبارزه کرد و سرانجام در سال ۱۹۶۵ در گذشت. بیماری او ناشی از مواد رادیواکتیوی بود که از بدن مادر دریافت کرده بود.

هیروشیما (2)

هر سال در روز ششم اوت هزاران کودک و نوجوان ژاپنی و خارجی با درست‌کردن درناهایی از جنس کاغذ رنگی، یاد ساداکو را گرامی می‌دارند.

هیروشیما (3)

تصویری از بازدید بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، از موزه هیروشیما

هیروشیما (5)

“ناقوس صلح” که هر سال در روز ششم اوت توسط نخست وزیر ژاپن به صدا در می‌آید.

هیروشیما (4)

تصویری از دالایی لاما در مراسم یادبود قربانیان

هیروشیما (7)

بنای یادبودی که به “بنای صلح” معروف است.

ارسال نظر