گلشیفته فراهانی میخواهد به ایران بازگردد! | میهن کمپ

گلشیفته فراهانی میخواهد به ایران بازگردد!

گلشیفته فراهانی بازیگر سینمای ایران در تازه ترین مصاحبه خود به بهانه نوروز ۹۰،از علاقه خود برای باز گشت به ایران خبر داده است…

به گزارش از پارس توریسم ، این در حالی است که پیش از این جواد شمقدری معاون سینمایی وزارت ارشاد در مصاحبه های خود عنوان کرده که مشکلی برای بازگشت گلشیفته فراهانی وجود ندارد.


گلشیفته فراهانی بعد از فیلم «علائمی از دروغ، یا مجموعه ای از دروغ ها» در یک فیلم دیگر به نام «اژدها خواهد بود» از دیوید جافی بازی کرده است.
پس از آن، گلشیفته، فیلم دیگری بازی کرده که یک هفته دیگر در پاریس اکران می شود. به نام «اگر بمیری می کشمت» که یک فیلم تقریبا هنری است.
بعد از آن کار دیگری را بازی کرده به نام «مرغ و آلو» که داستان این فیلم در ایران می گذرد و در سال های ۱۳۳۰.
در این فیلم، شهر تهران و مشهد در استادیویی در برلین بازسازی شده بود. خود خانم فراهانی دراین باره گفته: حس می کردم انگار دارم در خیابان های پایین شهر راه می روم و قدم می زنم، تیر چراغ برق ها، باغچه ها و بسیاری چیزهای دیگر بازسازی شده بود و فوق العاده بود.
-دوست دارم به ایران بیایم
خانم فراهانی در جدید ترین مصاحبه خود گفته: دوست دارم بروم ایران نان و ماست بخورم. دوست دارم بروم ایران در اتوبان های تهران رانندگی کنم. به کویر بروم. بروم دوستان چوپانم را ببینم. بروم خوزستان، بروم خراسان. بروم کردستان و آذربایجان و بلوچستان.
-کمی دلم از سینمای ایران شکست
این بازیگر سینما درادامه گفته: همه اینها را دوست دارم. ولی راجع به بازیگری در سینمای ایران؟ مطمئن نیستم. نمی دانم. کمی دل من از سینمای ایران شکست. اما این معلوم است که تمام فکر و ذکرم این است که روزی دوباره به آن عشق و مهری که در آن خاک است برسم و به آن نزدیک بشوم.
-دوست دارم با بیضایی وکیمیاوی کار کنم
گلشیفته فراهانی درادامه گفته: من خیلی دوست داشتم با آقای پرویز کیمیاوی کار کنم. که ایشان هم الان در ایران نیستند و در پاریس هستند. ایشان از بزرگ مردان سینمای ما هستند و واقعا بد است برای سینمای ما که قدر ایشان را نشناختند و ندانستند و ایشان الان در پاریس ساکن اند.
طبیعتا همیشه خیلی دوست داشتم با آقای بیضایی کار کنم. اما فرصتش مهیا نشد. با بسیاری از عزیزان دیگر که الان حضور ذهن ندارم که نامشان را ذکر کنم.
-لذت کار کردن با عزیزالله حمید نژاد
گلشیفته فراهانی در بخش دیگری از مصاحبه خود گفته: بسیاری از کارگردان ها هستند مثل آقای حمیدنژاد در ایران، که بسیاری از آنها را مردم به خوبی نمی شناسند ولی کار کردن با آنها از بزرگترین لذت هایی است که من خودم در سینما تجربه کرده ام.
وی ادامه داده: اسامی بزرگی در دنیا وجود دارند که توجه آدم را جلب می کنند. مسلما اگر جناب کوبریک زنده بودند طبعا کار کردن با ایشان خیلی لذت بخش بود. اما سعی می کنم به این مسائل فکر نکنم.

ارسال نظر