پلمپ آتليه‌ها و آرايشگاه‌هاي متخلف | میهن کمپ

پلمپ آتليه‌ها و آرايشگاه‌هاي متخلف

کشف رژ لب زنانه از آرایشگاههای مردانه!

 

فرمانده انتظامي تهران بزرگ از عمليات ويژه ماموران پليس پايتخت براي برخورد و پلمپ آتليه‌ها و آرايشگاه‌هاي متخلف خبر داد.

به گزارش ايسنا ماموران پليس اماكن تهران بزرگ در عملياتي هماهنگ و به صورت لباس شخصي روز چهارشنبه با ورود به آتليه‌ها و آرايشگاه‌هاي مردانه پايتخت با متخلفان برخورد و نسبت به پلمپ و معرفي مراكز غيرمجاز به مراجع ذيربط اقدام كردند.

در اين عمليات سراسري ماموران پليس، تعداد زيادي كاتالوگ‌هاي غيرمجاز و عكس‌هاي مستهجن و لوازم آرايش زنانه از اين مراكز جمع‌آوري شد.

سردار حسين ساجدي‌نيا، فرمانده انتظامي تهران بزرگ با اشاره به اينكه تعدادي از اين آتليه‌ها با تشكيل باندهايي نسبت به گرفتن عكس‌هاي مستهجن و ارسال آن به خارج از كشور و يا توزيع آن در داخل كشور اقدام مي‌كردند، به ايسنا گفت: بررسي‌هاي پليس نشان داد اين باندها همچنين نسبت به معرفي برخي دختران به خارج از كشور با عنوان «دختر نمونه» اقدام و پس از آن از اين افراد سوء استفاده‌هاي مختلف مي‌كردند.

وي با اشاره به اينكه اجراي اين طرح در راستاي طرح امنيت اجتماعي و امنيت محله‌محور در پايتخت آغاز شده است، گفت: ماموران پليس در عمليات امروز با 62 آرايشگاه‌ها مردانه و 70 آتليه غيرمجاز برخورد كردند.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ تاكيد كرد: در طرح امروز از 122 آتليه بازديد به عمل آمدكه 49 آتليه تذكر دريافت كرده و 13 آتليه نيز پلمپ شدند. از سوي ديگر در بحث آرايشگاه‌هاي مردانه نيز ماموران پليس اماكن ضمن بازديد از 127 واحد صنفي به 44 واحد تذكر داده و 26 واحد را پلمپ كردند.

وي با اشاره به اينكه آرايشگاه‌هاي مردانه مورد برخورد نسبت به رواج مدل‌هاي غربي مبتذل و زنانه و اجراي آنها بر روي صورت و موي مردان اقدام مي‌كردند، افزود: در عين حال تعدادي از اين آرايشگاه‌ها از آرايشگر مرد براي آرايش زنان استفاده كرده و برخي ديگر نيز با نصب پوستر هنرپيشه‌هاي خارجي كه با آرايشها و لباس‌هاي مبتذل بودند، مشتريان خود را به آرايش‌هاي مبتذل ترغيب مي‌كردند.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ تصريح كرد: از محل آرايشگاه‌هاي غيرمجاز مردانه برخي لوازم زنانه مانند روژلب و … نيز كشف شده است.

وي در خصوص آتليه‌ها نيز گفت: تمامي آتليه‌ها بايد از اتحاديه مربوطه مجوز داشته و پليس اماكن صلاحيت فردي آن آتليه را تاييد كند، چرا كه تعدادي از اين آتليه‌ها نسبت به سوء استفاده از عكس‌هاي خانوادگي و عكس هنرپيشه‌ها و افرادي كه چهره و اندام مناسب داشتند اقدام و نسبت به انتشار آنها در سايت‌هاي مختلف اقدام كرده‌ بودند.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ با تاكيد بر اينكه آتليه‌ها حق ندارند از مجالس پارتي و … فيلمبرداري كنند، به ايسنا گفت: در عين حال تعدادي از آتليه‌هاي متخلف نسبت به استخدام برخي بانوان زيبا اقدام و پس از عكسبرداري از چهره و اندام آنها نسبت به انتشار آلبومشان براي ارائه نمونه كار به مشتريان خود اقدام كرده بودند.

وي تصريح كرد: در عين حال از تعدادي از اين آتليه‌هاي متخلف عكس‌هاي بدحجاب و بي‌حجاب افراد نيز كشف شده است كه اين آتليه‌ها قصد داشتند اين عكس‌ها را در سايت‌هاي مختلف منتشر كنند.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ ضمن هشدار در اين خصوص گفت: اجراي اين طرح ادامه يافته و ماموران پليس در قالب لباس شخصي پس از ورود به اين مراكز و اعلام درخواست خود در صورت مشاهده تخلف از سوي اين واحدهاي صنفي، نسبت به برخورد با آنها اقدام مي‌كنند.

وي در پايان از تمامي شهروندان خواست حتما در زمان مراجعه به آتليه‌ها مجوز آنها را رويت كنند و هرگونه تخلف در اين زمينه را از طريق شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

ارسال نظر