پرکاربرد ترین دکمه کیبورد کدام است؟ | میهن کمپ

پرکاربرد ترین دکمه کیبورد کدام است؟

keyboard

هر روز ساعت ها با این ابزار سر و کار داریم. ابزاری که برای ما هم قلم است و هم کاغذ. اما آیا تا کنون به این فکر کرده اید که کدام دکمه ها را بیشتر می فشارید؟ ادامه مطلب را از دست ندهید…

 

 

 

هر روز ساعت ها با این ابزار سر و کار داریم. ابزاری که برای ما هم قلم است و هم کاغذ. اما آیا تا کنون به این فکر کرده اید که کدام دکمه ها را بیشتر می فشارید؟

کیبود یا صفحه کلید از جمله سخت افزارهایی است که بسیار کاربرد دارد و تایپ کردن با آن خود یک مهارت و حتا شغل محسوب می شود.

کیبورد به عنوان اصلی ترین رقیب قلم و کاغذ به شمار می آید و توانسته در دنیای مدرن امروز بسیار محبوبتر از قلم و کاغذ باشد. برای کسی که مهارت تایپ کردن به ویژه از نوع ده انگشتی را دارد، کیبورد دوست بسیار خوبی است.

اما تابه حال به این فکر کرده اید که کدامیک از دکمه های کیبورد از محبوبیت بیشتری نزد کاربران برخوردار است؟! ما به شما پاسخ می دهیم:

keyboard

به گفته مدیر بازاریابی محصولات سخت افزاری مایکروسافت در رده بندی دکمه های محبوب و پرکاربرد دکمه Space در جایگاه اول، دکمه حرف e در رتبه دوم و دکمه Backspace در رده سوم قرار دارند.



آقای گرود همچنین از یک موضوع جالب دیگر هم صحبت می کند و می گوید: 90% درصد افراد تنها از 9 انگشت خود برای تایپ کردن استفاده می کنند و در واقع تایپشان به جای 10 انگشتی، 9 انگشتی است. آنها از انگشت شصت دست چپ استفاده نمی کنند چون با استفاده از شصت دست راست دکمه Space را می زنند.



آنظور که آقای گرود می گوید مایکروسافت کیبوردی ساخته که دکمه Space آن به دو قسمت تقسیم می شود. سمت چپ این دکمه می تواند کار Backspace را انجام دهد و به این ترتیب کاربران می توانند سه دکمه محبوب را با شصت دست چپ بزنند.

ارسال نظر