پرسش چهار سوال با موضوع نوروز از بازیگران سینما ایران! | میهن کمپ

پرسش چهار سوال با موضوع نوروز از بازیگران سینما ایران!

من و نوروز و سالی ‌که ‌گذشت
اگر در شرایطی قرار بگیرید که مجبور شوید به کسی که دوست ندارید عیدی بدهید چه می‌کنید؟ پاسخ شما چیست؟ حالا این را بی‌خیال بشوید. این یکی را گوش کنید. اگر قرار باشد بی‌خیال حرف «سین» بشوید سفره نوروزی‌تان را با چه چیزهایی پر می‌کنید؟

شده است که تا به الان نوروز برای شما خسته‌کننده باشد؟ اصلا دهه‌ای که گذشت برای شما دهه خوبی بود یا نه؟ این سوال‌ها را از تعدادی از اهالی سینما و تلویزیون پرسیده‌ایم. پاسخ‌هایشان خواندنی است.

عارف لرستانی:‌ نفت و نیسان سر سفره می‌گذارم
به کسی که دوستش ندارید عیدی می‌دهی؟ من تمام سعی‌ام را می‌کنم که نخواهم عیدی بدهم؛ اما اگر طرف مقابلم بچه بود یا به او عروسک هدیه می‌دهم یا ماشین. اگر هم آدم‌بزرگ بود، ۱۰ هزار تومان پول می‌دهم .
به جای «سین» چه حرفی انتخاب می‌کنی؟ حرف «ن» را انتخاب می‌کنم و سفره‌ام را با نان، نمک، نی، نفت، نوک مداد، گل نرگس و نیسان می‌چینم. البته نیسان را یک جوری جا می‌دهم.
چه چیز نوروز را دوست نداری؟ از دو سه روز اول عید خوشم نمی‌آید، چون یا کسی نیست یا اگر هم باشند، مجبور می‌شوی به عیددیدنی بروی که این کار از یک جایی به بعد خسته‌کننده می‌شود.
دهه۸۰ چطور بود؟ دهه ۸۰ هم مانند دهه‌های گذشته بود، ‌هم خوب بود و هم بد.

احسان کرمی:‌ ۱۰ هزار تومانی وسط قرآن می‌گذارم
به کسی که دوستش ندارید عیدی می‌دهی؟ امسال وسط قرآن اسکناس ۱۰ هزار تومانی می‌گذارم. اما چند تا ۵۰۰۰ تومانی هم می‌گذارم برای بعضی مواقع!
به جای «سین» چه حرفی انتخاب می‌کنی؟ حرف «م» را انتخاب می‌کنم و سفره‌ام را با مصر (خورشید)، ماه، مادر، محبت، گل مریم، ماهی و موسیقی تزئین می‌کنم.
چه چیز نوروز را دوست نداری؟ به نظرم عید دیدنی از یک جایی به بعد خسته‌کننده می‌شود. بخصوص اگر در تهران باشی چون آن‌قدر مسافت‌ها از یکدیگر دور هستند که وقتی می‌رسی دیگر رمقی برایت باقی نمانده است. من هم یک فامیل بزرگ دارم که شاید اگر بخواهم نسبتشان را عنوان کنم حتی در ذهن هم نمی‌گنجد. باور کنید ما تا همین چند ماه پیش داشتیم ادامه عید دیدنی سال ۸۹ را پس می‌دادیم.
دهه۸۰ چطور بود؟ دهه ۸۰ را زیاد دوست ندارم. چون پدربزرگم را که برایم خیلی ارزشمند بود، از دست دادم و همین‌طور ۲ عزیز دیگر را، اما به لحاظ کاری برای من خوب بود. چون کار رسانه‌ای من در این دهه پایه‌گذاری شد و در سال ۸۹ هم مستحکم‌تر شد.

دهه کم‌کاری و بی‌پولی
منوچهر آذری را کمتر کسی است که نشناسد. آن هم با سابقه ۵۰ ساله‌ای که در زمینه کارهای مختلف هنری دارد. از برنامه رادیویی صبح جمعه با شما گرفته تا بازی در سریال آشپزباشی.
به کسی که دوستش ندارید عیدی می‌دهی؟ شما چه دوست داشته باشید و چه دوست نداشته باشید، من به کسی عیدی نمی‌دهم (می‌خندد).
بچه‌هایم هم که در طول ۱۲ ماه سال مرتب از من عیدی می‌گیرند! اگر هم بخواهم به کسی عیدی بدهم یک اسکناس ۵۰۰۰ تومانی می‌دهم.
به جای «سین» چه حرفی انتخاب می‌کنی؟ حرف الف را انتخاب می‌کنم و سفره‌ام را با آرد، آبمیوه، آش رشته، آلبالوپلو، آینه، آرزوهایم که روی کاغذ نوشته‌ام و آب می‌چینم.
چه چیز نوروز را دوست نداری؟ به نظر من هیچ‌کدام از مراسم نوروز خسته‌کننده نیستند و من همه مراسم نوروز را دوست دارم بخصوص دید و بازدیدها را چون آدم آن قدر در طول سال گرفتار است که کمتر فرصت دیدن اقوام و دوستان را پیدا می‌کند.
دهه۸۰ چطور بود؟ به نظرم دهه ۸۰، برای من دهه کم‌کاری و بی‌پولی بود و امیدوارم دهه ۹۰ به گونه‌ای جبران همه کاستی‌ها در دهه گذشته را بکند. البته نباید دنیا را سخت گرفت. به هر حال خدا روزی‌رسان است و نسبت به همه بنده‌هایش محبت و عشق دارد.

یک چیز به دردنخور هدیه می‌دهم
مهراب قاسم‌خانی فیلمنامه‌نویس است. آن هم از نوع طنزش. کارهای متفاوتی را تا بحال از او دیده‌ایم، از نگارش متن‌های سریال شب‌های برره و پاورچین گرفته تا نوشتن فیلمنامه فیلم سینمایی سن‌پطرزبورگ.
به کسی که دوستش ندارید عیدی می‌دهی؟ نگاه می‌کنم ببینم چه چیزی توی خانه دارم که به درد نمی‌خورد و حتما همان وسیله را به طرف مقابل هدیه می‌دهم.
به جای «سین» چه حرفی انتخاب می‌کنی؟ حرف «ب» را انتخاب می‌کنم و به، بادمجان، باقالی‌پلو، بستنی، بهارنارج، بادام و بادبادک می‌گذارم. البه بریانی و برنج هم بد نیستند.
چه چیز نوروز را دوست نداری؟ از مراسم عیددیدنی خوشم نمی‌آید و هیچ وقت هم برای عیددیدنی به جایی نمی‌روم؛ البته به جز خانه پدر و مادر خودم و پدر و مادر همسرم.

ترافیک سیزده بدر را دوست ندارم
نفیسه روشن از جمله نسل‌سومی‌هایی است که توانسته پله‌های ترقی را یکی یکی بالا برود و یکی از پرکارترین بازیگران جوان سیما و سینما لقب بگیرد. او سال ۸۹ سریال «قفسی برای پرواز» و «ساختمان ۸۵» را روی آنتن شبکه‌های سیما داشت.
به کسی که دوستش ندارید عیدی می‌دهی؟ فکر می‌کنم اگر در چنین شرایطی قرار بگیرم فقط یک کارت‌پستال به آن طرف به عنوان عیدی می‌دهم.
به جای «سین» چه حرفی انتخاب می‌کنی؟ الف را انتخاب می‌کنم و در سفره‌ام نام الله، ایمان، اعتقاد، استراحت، آرزو، آب و آینه را می‌گذارم.
چه چیز نوروز را دوست نداری؟ ترافیک روز سیزده بدر را دوست ندارم. بخصوص اگر مجبور باشی فردایش هم سر کار بروی.
دهه۸۰ چطور بود؟ دهه ۸۰، دهه خوبی بود. البته سال‌های قبل‌تر از آن را بیشتر دوست دارم. برایم ایده‌آل‌تر بودند، اما سال ۸۹ که می‌توانم بگویم جزو بدترین سال‌های زندگی من بود و خوشحالم از این که دارد تمام می‌شود.

آدم مثبت‌اندیشی هستم
مهران رجبی را کمتر کسی است که نشناسد. چون او در طول سال نه‌ تنها در تمامی شبکه‌ها حضور دارد، بلکه در سینما هم جای خود را حسابی باز کرده است. مهران رجبی بیشتر در کارهای طنز بازی می‌کند و حالا به عنوان یک بازیگر طناز در بین مخاطبانش شناخته شده است.
به کسی که دوستش ندارید عیدی می‌دهی؟ حتما به آن طرف کتاب هدیه می‌دهم. این هدیه معانی مختلفی دارد.
به جای «سین» چه حرفی انتخاب می‌کنی؟ در ازبکستان مردم هفت «میم» می‌چینند و سر سفره‌هایشان مویز و مهرگیاه می‌گذارند شاید اگر من هم بخواهم به غیر از سین حرف دیگری را انتخاب کنم از حرف م استفاده کنم. اما همان هفت سین خودمان خوب است.
چه چیز نوروز را دوست نداری؟ به نظرم دید و بازدیدهای نوروزی کمی خسته‌کننده هستند و بهتر است که این اتفاق در طول سال هم بیفتد تا بعضی از دید وبازدیدهای نوروزی از سر اجبار هم صورت نگیرند.
دهه۸۰ چطور بود؟ دهه ۸۰ خوب بود و به من خوش گذشت، البته این را هم بگویم که کلا آدم مثبت‌اندیشی هستم.

ارسال نظر