پاپ فرانچسکو: عید فطر مبارک | میهن کمپ

پاپ فرانچسکو: عید فطر مبارک

پاپ فرانچسکو

پاپ فرانچسکو در اقدامی قابل توجه، عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت. رهبر کاتولیک های جهان، برخلاف پاپ های گذشته، شخصاً و به قلم خویش، پیام تبریک را آماده کرد. این اولین بار است که…

 

 

 

پاپ فرانچسکو در اقدامی قابل توجه، عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت. رهبر کاتولیک های جهان، برخلاف پاپ های گذشته، شخصاً و به قلم خویش، پیام تبریک را آماده کرد. این اولین بار است که رهبر دینی کاتولیک ها، پیام تبریک را آماده میکند. پیشتر ریاست شورای پاپ مسئول این کار بود.

پاپ فرانچسکو رهبر دینی کاتولیک های جهان به مناسبت عید سعید فطر پیامی خطاب به جهان اسلام انتشار داد.

در این پیام که قبلا از سوی ریاست شورای پاپ تهیه شده ولی امسال بر خلاف همیشه از سوی خود پاپ آماده گردید، فرانچسکو اعلام داشت که دوست مسلمانان می باشد.

پاپ فرانچسکو که در ماه مارس بعنوان رهبر دینی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون کاتولیک انتخاب گردید، پیام عید فطر را که واتیکان ۴۰ سال است بطور سنتی آن را انتشار می دهد، خود شخصا به قلم گرفت.

پاپ فرانچسکو که قبلا نیز متمادیا به لزوم برقراری دیالوگ با مسلمانان جهان تاکید نموده است، در پیام خود خطاب به مسلمانان جهان چنین گفت ماه مبارک رمضان که به روزه، عبادت و دادن صدقه وقف شده به پایان می رسد، عید سعید فطر را به تمامی جهان اسلام تبریک می گویم.

پاپ فرانچسکو در ادامه پیام خود افزود در این اولین سال خدمت خود بعنوان رهبر دینی کاتولیک های جهان خواستم تا این پیام را خود تهیه و انتشار دهم. دوستان عزیزم به تمامی مسلمانان جهان و در راس رهبران دینی آنان مراتب احترام و دوستی خود را ابراز می دارم.

ارسال نظر