پاسخ سریال «پایتخت» به انتقاد کنندگان | میهن کمپ

پاسخ سریال «پایتخت» به انتقاد کنندگان

شبکه اول سیما که شعار «شبکه یک شبکه هر ایرانی» را برای خود انتخاب کرده است نیز امسال به مانند پارسال که یک سریال با مضمون داستان یک خانواده شهرستانی با همان لهجه و گویش با نام «پایتخت» را هر شب در ایام نوروز پخش می کند…

به گزارش میهن کمپ.کام«پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم که به زعم بسیاری از منتقدان یکی از سریال های خوش ساخت تلویزیون بوده که توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند پس از پخش چندین قسمت موجی از اعتراضات را روانه معاونت سیما کرد ، از معاون استانداری مازنداران تا نامه نگاری نماینده مجلس به ضرغامی که در تمامی آنها از «پایتخت» به عنوان سریالی فکاهی بی محتوا و توهین آمیز به لهجه مازندرانی یاد شده بود.

تا اینکه در نهم فروردین پس از پخش سریال ، طول پخش تیتراژ پایانی همان ابتکاری را که حسن فتحی به کار برده بود را این بار معاونین سیما برای حمایت از «پایتخت» انجام داد و به نظرخواهی از چند نفر از هموطنان مازندرانی و گلستانی پرداختند.

در این مصاحبه تمامی افراد ضمن تعریف و تمجید از سریال «پایتخت» و نحوه گویش و لهجه بازیگران بالاخص بابا پنجعلی با بازی هنرمندانه علیرضا خمسه در مواردی خود نیز با تقلید حرکات و صدای بازیگران این مجموعه پرداختند.

به نظر می رسد «پایتخت» توانسته با حمایت مردم بومی مازندران و گیلان به طور غیر مستقیم به انتقادات اخیر به خود را پاسخ دهد.

ارسال نظر