متجاوز نقابدار بازداشت شد! | میهن کمپ

متجاوز نقابدار بازداشت شد!

جزئيات بازداشت متجاوز نقابدار

رييس پليس آگاهي استان كرمان جزييات دستگيري مرد متعرض نقابداري كه زنان خانه‌دار و تنها را شكنجه مي‌كرد، اعلام کرد.

هوشنگ پوررضاقلي با بيان اينكه چندي پيش ماموران پليس آگاهي استان كرمان در جريان فعاليت‌هاي مجرمانه فردي سي‌ساله به نام مجيد قرار گرفتند، افزود: براساس گزارش‌هاي دريافتي اين فرد با مراجعه به آرايشگاه‌هاي زنانه، خياطي‌ها، دفاتر شركت بيمه و آموزشگاه‌هاي خصوصي موسيقي در ساعاتي كه امور اداري در آنجا انجام نمي‌شد مرتكب جرم عليه زنان مي‌شد.

وي با بيان اينكه تحقيقات كارآگاهان براي شناسايي اين متعرض به زنان آغاز شد، گفت: بررسي‌هاي كارآگاهان نشان مي‌داد كه اين فرد در فواصل زماني بسيار زياد و در محل‌هاي متفاوت اقدام به عمل مجرمانه خود مي‌كند.

پوررضاقلي درباره نحوه ارتكاب جرم توسط اين فرد گفت: تحقيقات ماموران پليس از شكات اين پرونده نشان مي‌داد كه مجيد به صورت ناگهاني و نفس‌نفس‌زنان وارد اماكن ذكر شده مي‌شد و با بيان جمله‌يي ثابت و تكراري تحت اين عنوان كه «من از دست پليس فرار كرده‌ام و قصد دارم چند دقيقه‌يي اينجا پنهان شوم» تلاش مي‌كرد كه اعتماد ساكنان آن محل را به خود جلب كند.

رييس پليس آگاهي استان كرمان بيان كرد: مجرم با شكل توام با مظلوم‌نمايي در يك صحنه دو شخصيت متناقض نشان مي‌داد به گونه‌يي كه در لحظه ورود استمداد و كمك مي‌خواست و با مظلوم‌نمايي قرباني را مجاب مي‌كرد كه خطري متوجه وي نيست اما پس از جلب اعتماد قرباني، ناگهان با قمه و اسلحه كمري آنان را تهديد كرده و سپس عمل شوم خود را انجام مي‌داد.

به گفته وي، در برخي پرونده‌ها مرد نقابدار با آنكه به محل وارد مي‌شد اما بنا به دلايلي نمي‌توانست عمل مجرمانه خود را انجام دهد. با كلاه و ماسك حمله مي‌كرد پوررضاقلي افزود: تحقيقات ماموران براي شناسايي اين متعرض ادامه داشت و ماموران با تحقيقاتي كه از شكات پرونده، انجام دادند دريافتند مجرم مردي است كه در فصل تابستان با استفاده از كلاه لبه‌دار و در زمستان با استفاده از كلاه بافتني و ماسك فيلتردار صورت خود را مي‌پوشاند به گونه‌يي كه شاكيان پرونده قادر به شناسايي چهره وي نبودند. به گفته وي تحقيقات نشان داد مجرم دسته قمه خود را با استفاده از بند پوتين مي‌پوشانده تا اثر انگشتي بر جاي نماند.

مجرم شب‌ها محل تجاوز را شناسايي مي‌كرد
وي با بيان اينكه در بيش از 90 درصد صحنه‌هاي جرم، متهم دست‌ و پاي قرباني را با بندكفش مي‌بست گفت: بررسي پرونده‌هاي موجود نشان داد متهم در فاصله‌هاي چهار و 10 روزه، يك، دو و سه ماهه اقدام به ارتكاب عمل شيطاني خود كرده و از نظر جغرافياي وقوع جرم نيز بسيار متنوع عمل مي‌كرده است. رييس پليس آگاهي كرمان تصريح كرد: تحقيقات نشان داد اين فرد ساعت و مكان تكراري در جرايم به كار نمي‌برده و فواصل زماني را هوشمندانه انتخاب مي‌كرده است به نحوي كه يك بار چهار روز پس از يك جرم مرتكب جرم ديگري مي‌شده و گاهي با سنجش موقعيت سه ماه براي ارتكاب جرم بعدي منتظر مي‌ماند.

پوررضاقلي اذعان داشت: پس از تجزيه و تحليل كارآگاهان به اين نتيجه رسيدند كه متهم شب‌ها اماكن مورد نظر را شناسايي كرده و روزها بدون لحظه‌يي ترديد و توقف وارد آن مكان‌ها مي‌شده است، ‌بر اين اساس علاوه بر پيگيري‌هاي روزانه ماموران، تيم‌هاي ويژه‌يي نيز از ماموران پليس آگاهي در قالب تيم‌هاي جست‌وجو‌ي شبانه اقدام به گشت‌زني در حوزه استحفاظي كردند. وي افزود: متهم در آخرين مورد آزار و اذيت، در 19 تيرماه سال جاري قصد تعرض به دختربچه‌يي 11 ساله در راهرو خانه‌شان را داشت كه با داد و فرياد كودك مواجه شده و با توجه به هوشياري ساكنان مجتمع از محل متواري مي‌شود.

پوررضاقلي با اعلام خبر دستگيري مرد نقابدار گفت: پس از آنكه مردم از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 ماموران را در جريان خبر تعرض به دختري 11 ساله قرار دادند با توجه به نحوه وقوع حادثه، كارآگاهان اين فرضيه را كه ردپاي مرد نقابدار در اين حادثه وجود دارد را در دستور كار خود قرار داده و در بررسي‌هاي تخصصي و فني پليسي و تجميع اطلاعات كلي پرونده دريافتند فرد متعرض فردي جز مرد نقابدار نيست.

رييس پليس آگاهي استان كرمان افزود: ماموران با كسب اطلاعات بيشتر و تجميع اطلاعات، سرانجام مجيد را در حالي كه قصد شناسايي محل جديدي براي ارتكاب عمل مجرمانه خود را داشت شناسايي و محاصره كردند. وي با اعلام اينكه مجيد با توجه به ورزيدگي و استحكام بدني‌اش، توانست از حلقه محاصره پليس فرار كند، گفت: اين متهم به اخطارهاي پليس توجهي نكرده و ماموران با رعايت قانون به‌كارگيري سلاح، مجرم را از ناحيه پاي راست مورد اصابت گلوله قرار داده و سپس وي را 21 تير ماه دستگير كردند.

پور رضاقلي با بيان اينكه مجرم متاهل و داراي شغل است در حضور پليس و مقامات قضايي صراحتا به ارتكاب جرايم خود اقرار كرد و گفت: مجرم پس از دستگيري مدعي شد كه اسلحه‌اش تقلبي است. رييس پليس آگاهي كرمان گفت: علاوه بر تعداد شكاتي كه با حضور در پليس آگاهي از اين فرد شكايت كرده‌اند، خود مجيد نيز به پنج مورد تجاوز ديگر نيز اعتراف كرده كه احتمالا قربانيان صلاح ندانستند اين جرم آزاردهنده را اعلام كنند. رييس پليس آگاهي استان كرمان در پايان تاكيد كرد: مجرم در مدرن‌ترين و پيشرفته‌ترين عمليات پليسي دستگير شده است.

منبع: تابناک

ارسال نظر