ماجرا فرار ورزشکاران از پرداخت مالیات !؟ | میهن کمپ

ماجرا فرار ورزشکاران از پرداخت مالیات !؟

فرار ورزشکاران از پرداخت مالیات !؟

سوال اینجاست آیا ورزشکاران و در راس آنها فوتبالیستها که اکثر آنها سقف قرارداد را هم رعایت نمی کنند واقعا قرارداد واقعی خود را ارائه می دهند ؟ خودمان را گول نزنیم همه می دانیم بیشتر فوتبالیستها رقم واقعی قرارداد خود را در هیئت فوتبال اعلام نمی کنند و اکثر آنها قرارداد سفید می بندند !؟ و یک جمله را بر زبان می آورند که بخاطر هواداران قرارداد سفید بستم !؟ البته قراردادهای اصلی پشت پرده امضاء می شود …جالب این که به قراردادهای مازاد مالیات هم تعلق نمی گیرد ! در واقع از پرداخت مالیات فرار می کنند…
محمدرضا نوری رئیس امور مالیاتی استان تهران در گفتگو با خبرنگاران بر ارائه به موقع این اظهارنامه همراه با مستندات لازم از سوی ورزشکاران تاکید کرد و آنها را نسبت به انجام بررسی‎های لازم برای تائید مبلغ مالیاتی اعلام شده و انجام اقدامات اجرایی برای برخورد با بدهکاران آگاه کرد. رئیس امور مالیاتی استان تهران ضمن تاکید بر اینکه ارائه به موقع اظهارنامه مالیاتی علاوه بر فوتبال شامل ورزشکاران دیگر رشته ها هم می شود،گفت: ورزشکارانی که نسبت به پرداخت مالیات خود و جرایم تاخیر آن اقدام نکنند، ممنوع الخروج می‌شوند.

تعیین مالیات ورزشکاران با خودشان است !

رئیس امور مالیاتی استان تهران در مورد اینکه “مالیات ورزشکاران چگونه و بر چه اساس محاسبه می‎در این زمینه مبلغ ثبت شده قراردادهای آنها در نظر گرفته خواهد شد یا موارد دیگر ملاک قرار داده می‎شود، توضیح داد شود.

نوری تصریح کرد: ورزشکاران به هنگام ارائه اظهارنامه مالیاتی باید خودشان میزان درآمدشان طی سال مالیاتی گذشته را اعلام کنند و برای آن مستندات لازم را هم همراه با اظهارنامه مالیاتی ارائه کنند. به واقع محاسبه مالیات ورزشکاران در مرحله نخست طبق گفته و مستندات خود آنها انجام می شود ‎.

وی تاکید کرد: البته اگر اظهارنامه مالیاتی از سوی ورزشکاران ارائه نشود یا اینکه مستندات لازم وجود نداشته باشد با بررسی اداره امور مالیاتی نسبت به تشخیص و محاسبه مالیات برای این دسته از ورزشکاران اقدام خواهد شد.

سوال اینجاست آیا ورزشکاران و در راس آنها فوتبالیستها که اکثر آنها سقف قرارداد را هم رعایت نمی کنند واقعا قرارداد واقعی خود را ارائه می دهند ؟ خودمان را گول نزنیم همه می دانیم بیشتر فوتبالیستها رقم واقعی قرارداد خود را در هیئت فوتبال اعلام نمی کنند و بیشتر آنها قرارداد سفید می بندند !؟ و یک جمله را بر زبان می آورند که بخاطر هواداران قرارداد سفید بستم !؟ قراردادهای اصلی پشت پرده امضاء می شود و…جالب این که به قراردادهای مازاد مالیات هم تعلق نمی گیرد ! در واقع از پرداخت مالیات فرار می کنند…

شاید مالیات دادن فقط از کارمندان و کارگران به طور کامل گرفته می شود چون حقوق ثابت و مشخصی دارند ولی خیلی ها براحتی قانون را دور می زنند …البته ما با ورزشی ها کار داریم .

ورزشکار خوش حساب

افشین هاشمی، رئیس گروه مالیاتی ورزشکاران شهر تهران می گوید:« کریم باقری علاوه بر اینکه شخصیت ممتازی دارد، یکی از خوش حساب ترین هاست و تا حالا نشده که بدهی مالیاتی داشته باشد.»

جالب این که ؛ پس از احضار سرمربی تراکتور به سازمان لیگ ، قلعه نویی تاکید کرد هیچ تعهدی نمی دهد و حاضر نیست قسم دروغین بخورد. در مقابل هم رئیس سازمان لیگ ، عزیز محمدی تاکید کرد اگر قلعه نویی ، اظهار نامه مربوط به رعایت سقف قراردادها را امضا نکند ، حق نشستن روی نیمکت این تیم پرطرفدار لیگ برتری را ندارد…

ارسال نظر