فریب دختران با پیشنهاد استخدام در شرکت | میهن کمپ

فریب دختران با پیشنهاد استخدام در شرکت

فریب دختران به بهانه استخدام در شرکت

مردی که با تاسیس شرکت‌های کاغذی به بهانه پرداخت وام و استخدام خانم‌ها در شرکت‌های معتبر، از آنها کلاهبرداری می‌کرد، تحت تعقیب پلیس تهران قرار گرفت.
مردی که با تاسیس شرکت‌های کاغذی به بهانه پرداخت وام و استخدام خانم‌ها در شرکت‌های معتبر، از آنها کلاهبرداری می‌کرد، تحت تعقیب پلیس تهران قرار گرفت.  

هفته گذشته دختری جوان با حضور در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران از مدیرعامل یک شرکت کاغذی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

شاکی به بازپرس پرونده گفت: با مشاهده آگهی یک شرکت بازرگانی در روزنامه که در زمینه خرید و فروش وام فعالیت می‌کرد، به این شرکت در شمال غرب تهران رفتم.

در ملاقات با مدیرعامل که مردی شیک‌پوش بود، او بیان کرد با پرداخت 2 میلیون تومان می‌تواند مقدمات دریافت یک وام 30 میلیون تومانی را برای من فراهم کند.

با پرداخت این مبلغ چند بار دیگر به ملاقات مدیرعامل رفتم. در جریان این دیدارها‌ او مرا به بهانه استخدام در یک شرکت معتبر بازرگانی فریب داد و 3 میلیون تومان دیگر از من پول گرفت و قرار شد یک هفته‌ای علاوه بر پرداخت وام، مرا استخدام کند؛ ولی دیگر خبری از او نشد. وقتی دوباره به شرکت رفتم، متوجه شدم مرد شیاد و همدستانش آنجا را تخلیه و متواری شده‌اند.

با تشکیل پرونده‌ای در این زمینه، ماموران ‌آگاهی، تحقیقات در این خصوص را آغاز کردند. با اطلاعات به دست آمده از شاکی، تصویر رایانه‌ای از وی گرفته شد و جستجو در این زمینه ادامه پیدا کرد تا این‌که ده‌ها دختر جوان دیگر نیز با حضور در مرکز پلیس، شکایت‌های مشابهی را در ارتباط با استخدام و سپس کلاهبرداری به دادسرا ارائه کردند.

ماموران در تحقیق از شاکیان جدید متوجه شدند آنها نیز در پی دریافت‌ وام‌های کلان و استخدام در شرکت‌ها و سازمان‌های معتبر مبالغی از 3 تا 20 میلیون تومان پول به متهم فراری پرداخت کرده‌اند. در مرحله بعدی، ماموران متوجه شدند مدیرعامل شیاد از میان متقاضیان وام چند نفری را به بهانه ازدواج فریب داده است.

بنابراین گزارش، مشخصات مرد کلاهبردار در اختیار گشت‌های انتظامی قرار گرفت. تحقیق برای شناسایی و دستگیری متهم ادامه دارد.

منبع: خبرآنلاین

 

ارسال نظر