عجیب ترین انتخابات دنیا در کره‌ شمالی | میهن کمپ

عجیب ترین انتخابات دنیا در کره‌ شمالی

عجیب ترین انتخابات جهان در کره‌ شمالی

تصاویر محدود تلویزیونی از کره‌شمالی نشان می‌دهد مردم این کشور در یک انتخابات محلی شرکت کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس این تصاویر نشان می‌دهد که رهبر کره‌شمالی و پسرش برگه‌های رای خود را به صندوق انداخته‌اند. تصاویر دیگر هم نشان می‌دهد که مردم برگه‌هایی دریافت می‌کنند که اسامی نامزدهای انتخاباتی از قبل روی آنها چاپ شده و رای‌دهندگان بعد از انگشت‌زدن پای این برگه‌ها آنها را به صندوق می‌اندازند. آخرین بار در سال 2007 مردم کره‌شمالی در یک انتخابات محلی شرکت کردند.

در آن انتخابات هم همه نامزدهای مورد نظر حکومت کره‌شمالی رای آوردند و میزان مشارکت مردم هم 100درصد اعلام شد. برای برگزاری انتخابات از هفته‌ها پیش تبلیغات گسترده‌ای از سوی دولت صورت گرفته بود تا مردم به شرکت در این رای‌گیری تشویق شوند. در انتخابات دیروز نمایندگان شوراهای شهر انتخاب شدند.

یکی از نامزدهای شرکت در این انتخابات که یک مهندس است به تلویزیون کره‌شمالی گفت، هدفش این است که کشورش را به یک قدرت اقتصادی تبدیل کند. تلویزیون کره‌شمالی دیروز به مناسبت انتخابات تمام مدت سرود و آواز و تصاویری از جشن مردم در خیابان‌ها را پخش کرد. این انتخابات درحالی برگزار می‌شود که رهبر کره‌شمالی در تلاش برای تحکیم جایگاه پسرش کیم‌یونگ‌آن به‌عنوان رهبر آینده کشور است. او 28سال دارد و در یک سال گذشته هر جا تصویری از رهبر کره‌شمالی منتشر شده، او هم در کنار پدرش بوده است. کره‌شمالی پارلمان هم دارد که سالی یک بار تشکیل جلسه می‌دهد.

تصاویر برگزاری نشست پارلمان هم از تلویزیون کشور پخش می‌شود اما هیچ خبری از تصمیمات و مصوبات این پارلمان نیست. در خبری دیگر از کره‌شمالی، خبرگزاری رسمی کره‌جنوبی دیروز اعلام کرد، یک مقام وزارت خارجه کره‌شمالی قرار است با نماینده آمریکا در نیویورک دیدار کند. براساس این گزارش، معاون وزارت خارجه کره‌شمالی هفته گذشته به آمریکا سفر کرده‌است و قرار است در این سفر در نیویورک با استفان باثورت نماینده آمریکا در امور شبه‌جزیره کره دیدار و گفت‌وگو کند. روز شنبه هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا گفت، تا وقتی پیونگ‌یانگ به اقدامات تحریک‌آمیزش خاتمه ندهد، واشنگتن مذاکرات چندجانبه با کره‌شمالی را درباره برنامه‌ هسته‌ای‌اش از سر نمی‌گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر