سوریه هواپیمای جنگی ترکیه را هدف قرار داد و از بین برد | میهن کمپ

سوریه هواپیمای جنگی ترکیه را هدف قرار داد و از بین برد

بعد از این حادثه کابینه رجب طیب اردوغان تشکیل جلسه فوری داد به ادامه مطلب مراجعه نمایید

کابینه رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه قرار است یک جلسه اضطراری امنیتی تشکیل دهد.

پس از آنکه مقام های نظامی ترکیه اعلام کردند ارتباط با یک هواپیمای جنگنده در منطقه ای در مرز سوریه قطع شده، آقای اردوغان خواهان برگزاری این جلسه شد.

سایت روزنامه ترکی حریت به نقل از منابع رسمی تأیید کرده که جنگنده فانتوم نیروی هوایی ترکیه هدف پدافند هوایی سوریه قرار گرفته اما سوریه برای هدف قرار دادن این هواپیما از ترکیه عذرخواهی کرده است.

به نوشته سایت این روزنامه، این هواپیما بر اثر اصابت موشک ضدهوایی منهدم شده و در آبهای سوریه در دریای مدیترانه سقوط کرده، اما دو سرنشین آن از آبهای ساحلی استان‌هاتای ترکیه که هم مرز سوریه است نجات داده شده اند.

تلویزیون دولتی روسیه به نقل از یک خبرنگار محلی در سوریه گزارش داده که شاهدان عینی دیده‌اند که به سمت دو جنگنده ترکیه شلیک شده و یکی از آنان هدف قرار گرفته و در دریا سقوط کرده، اما جنگنده دیگر از معرکه گریخته است.

المنار، تلویزیون حزب الله لبنان نیز به نقل از منابع دفاعی سوری گزارش داده است که جنگنده فانتوم ترکیه هدف پدافند ضدهوایی سوریه قرار گرفته است. پیشتر نیز میادین، یک شبکه تلویزیونی دیگر در لبنان همین خبر را داده بود.

با این حال گزارش‌ها از بازار ارز در ترکیه حاکی از این است که در پی انتشار خبر احتمال هدف قرار گرفتن جنگنده ترکیه ای از جانب سوریه، ارزش لیر ترکیه در مقابل دلار آمریکا یک سنت کاهش یافته است.

ارسال نظر