سخن نیکبخت واحدی : ایران نبودم ، مانکن می شدم/ مشکلم خوش تیپی است | میهن کمپ

سخن نیکبخت واحدی : ایران نبودم ، مانکن می شدم/ مشکلم خوش تیپی است

خودش پذیرفته که اشتباه داشته اما می گوید همیشه بیش از اندازه در دید بوده . اینکه خوش تیپی اش و اینکه دوست داشته شیک بگردد برایش مشکل ساز شده است. می گوید این طور نبوده که از شهرستان بیاید و یکباره دیدن صدها میلیون پول ، او را جو زده کند . می گوید عده ای نمی توانستند ببینند که…

علیر ضا خوش تیپ است و حتی رفتنش به یک مهمانی خانوادگی می تواند این قدر برایش شایعه ساز شود که فوتبالش به حالت تعلیق در بیاید. علیرضا در گفت و گویی صریح با مجله نوروزی خبرآنلاین از چیزهایی می گوید که شنیدنش خالی از لطف نیست. ستاره سابق فوتبال ایران حالا در دوران تعلیق و در حالی که بدنش آماده تر ازهمیشه به نظر می رسد ، این جملات را می گوید.

خیلی ها اعتقاد دارند که زمانی کلاس کاری علیرضا نیکبخت واحدی به گونه ای بود که می توانست در اتتلیکو مادرید بازی کند. اما حالا باید بنشیند در خانه و بازی های لیگ ایران را هم از بیرون نگاه می کند.
من در کلاس فوتبالم هیچ شکی ندارم. سایت پاتوق۹۸ : ولی خب اشتباه زیاد داشتم. خیلی چیزها را پشت سر گذاشتم و از نظر فوتبالی خیلی عقب افتادم. در نرفتنم و قراداد نبستم، افراد دیگری هم دخیل بودند اما آنها را بخشیدم. من اولین بازیکنی بودم که می توانستم در اسپانیا قرارداد ببندم. بازیکنی بودم که در سال ۷۷ تیم مونشن گلادباخ از من دعوت کرد، اولین سال حضورمن در تیم استقلال بود. من بارها اشتباهاتم رو تکرار کردم و همین تکرار اشتباهات بود که باعث شد که الان در این سطح بازی کنم.

ولی با همین اشتباهات ، بهترین سالهای فوتبالت نابود شد.

بله. همانطور که قبلا گفتم خصوصیت علی نیکبخت این است که خیلی زود می تواند بقیه را ببخشد. ولی خب فوتبال ایران است و هر اتفاقی امکان دارد در آن بیفتد.

وقتی اول فصل به قم رفتی و وزن کم کردی ، خیلی ها باورشان نمی شد علیرضا بتواند بازی کند. اما تو وزن کم کردی و یک نیم فصل موفق را داشتی.

واقعا برگشته بودم که بازی کنم. دیدید که تلاش زیادی هم داشتم. این قدر خوب که خیلی ها شگفت زده شده بودند. خیلی انگیزه داشتم. می خواستم به خیلی ها ، خیلی چیزها را ثابت کنم.دوست داشتند که بگویند نیکبخت در استیل آذین نابود شده اما من نشان دادم هنوز هستم.

ولی این طوری نشد. علیرضا الان دوباره محروم است.

سایت پاتوق۹۸‌: بله. این اتفاقاتی که برای من افتاد ممکن است برای خیلی ها بیفتد ولی مقصر اصلی جریاناتی که برای من پیش آمد اول خودم بودم و بعدش هم دوستانم بودند که ادای دوست را درمی آوردند. موضوعات زیادی برای من پیش آمد. به خاطر اینکه علی نیکبخت محبوب بود، لباسهای خوب می پوشید، ماشین خوب سوار می شد، حرف خیلی پشت سرش بود. به خاطر همین هم مشکلات زیادی برایش پیش آوردند. من حتی برای مطبوعاتی ها سوژه شده بودم. ولی برای من دیگر مهم نیست. اتفاقات خبر نمی کند. من از همان خوش پوش بودم و نمی توانم سبک زندگیم را عوض کنم.

این خوش تیپی را از بچگی داشتی؟ خیلی ها می گویند علی وقتی به پول رسید ، زندگی اش تغییر کرد. سالی ۴۰۰ میلیون تومان برای بازیکنی ۲۰ ساله…

خوب حتما لیاقتش را داشتم که این همه پول گرفتم. هر بازیکنی که لیاقتش را داشته باشد خوب پول می گیرد. عرضه اش داشتم و آمدم پیشرفت کردم. مگر چندتا جواد زرینچه ،علی دایی ، عابد زاده قرار است باشند؟ ستاره کسی است که مردم دوستش داشته باشند. من خوب بازی کردم ، محبوب شدم و به پول رسیدم. مردم به من احترام می گذارند و این مهم است. من از اول هم خوب می پوشیدم ، مهمانی می رفتم و سعی می کردم که روی فرم باشم. این حرف ها کدام است؟ چرا چون خوش تیپ بودم ، باید زیر فشار قرار می گرفتم. شاید اگر جایی غیر از ایران به دنیا می آدم باید مانکن می شدم چون من خوش تیپم و خوش تیپی را دوست دارم.

چرا زندگی خانوادگی شما اینقدر پر رنگ شد؟
خب این به خاطر لطف روزنامه هاست. به خاطر همین موضوع است که من از مطبوعاتی ها گلایه دارم. چیزهایی در مورد من نوشته شد که درست نبود. ما در فوتبالمان نمی خواهیم افراد محبوب داشته باشیم. الان چه کسی از احمد عابدزاده خبر دارد؟ چرا کسی نمی خواهد مقام بالای افراد را ببیند؟ من بارها گفتم که امیر قلعه نویی واقعا بامعرفت است که دنبال شایعه هارا نگرفت. خداراشکر می کنم هنوز محبوبیت خودم را دارم. همین الان دیدید که در خیابان ، خیلی از مردم با دیدنم اظهار لطف کردند.

شاید این قضایا به خاطر اخلاق تند نیکبخت باشد. اینطور نیست؟
تا حالا فوتبالیست های خیلی زیادی با من دوست بودند و حتی زندگی کردند. حتی یک بازیکنی بود که ما با هم بد بودیم به خاطر یک جریانی که برایمان پیش آمده بود. الان او بهترین دوست من است چون به شایعه ها که اخلاق من تند است گوش نکرد.

خیلی ها زمانی که پیراهن شماره ۱۰ را به شما دادند موافق این قضیه نبودند.
من افتخارم این است که که جا پای بازیکنای برجسته ای مثل مجتبی محرمی، رضا شاهرودی گذاشتم. و حقم هم همین بود.

بهترین بازیکنی که بازی هایش می پسندید کیست؟
من فوتبال جواد منافی و رضا شاهرودی را خیلی دوس دارم. البته مجتبی محرمی ر

امکان ارسال نظر وجود ندارد