ساعت ارزان فقط از 6 میلیون تومان تا 30 میلیون !! | میهن کمپ

ساعت ارزان فقط از 6 میلیون تومان تا 30 میلیون !!

مرکز خریدی است در پشت درختان درهم تنیده خیابان ولی عصر، وقتی که از ساکنین محله درباره وجود چنین پاساژی سوال پرسیده می‌شوداکثرا اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند. بعد از پرس و جو از چند مغازه دار بالاخره آدرس پاساژ پیدا می‌شود. سر در بزرگی ندارد. آن هم در پشت درختان پنهان شده ،.محیط پاساژ بسیار خلوت است در پشت ویترین‌های مغازه‌ها به جز چند ساعت معدود، چیز دیگری وجود ندارد.

هنگامی که می‌خواهی وارد مغازه ای شوی ابتدا باید اجازه گرفت . زنگی در کنار در ورودی مغازه ها نصب شده است. بعد از فشردن آن صاحب مغازه به چهره خریدار نگاه می‌کند اگر به نظرش شبیه به خریدارها باشد در را باز می‌کند. بعد از آن باید از یک در دیگر که شبیه به میله‌های زندان است عبور کرد که آنهم با دستور صاحب مغازه گشوده می‌شود.

ساعت‌های اینجا اصلا گران نیست فقط 20 میلیون

در فروشگاه باز می شود صاحب مغازه به استقبال مراجعه کننده می‌آید و او را به مبلمان شیکی که در مغازه چیده شده است دعوت می‌کند. فروشنده سعی می‌کند که با گپ و گفتی که با خریدار انجام می‌دهد او را در خرید یاری دهد. چیدمان مغازه‌ها بسیار متفاوت با ساعت فروشی‌های معمولی است. فضای لوکسی  برای نمایش ساعت‌های تعبیه شده است.

فروشنده می‌گوید: ساعت‌های خوب و گران قیمت الان دیگر در ایران وجود دارد. گران‌ترین ساعت‌ها در رده «های‌اند» هستند قیمت هایشان بسیار متفاوت است معمولاً قیمت این ساعت ها انتهایی ندارد بعضی ساعت‌ها قیمت‌شان به یک میلیون دلار هم می‌رسد.

بنا برگزارش برنا برندهایی وجود دارد که به صورت محدود در جهان ساعت تولید می‌کنند و بیشتر به صورت کلکسیونی به بازار عرضه می شود.

وی به خبرنگار برنا درباره ساعت‌های گران قیمتی که در ایران وجود دارد، می‌گوید: در ایران ساعت‌های پرستیژ که قیمت‌های کمتری دارند، بیشتر موجود است. ساعت‌های‌گران قیمت اینجا هم خیلی گران قیمت نیستند، بین بیست تا سی میلیون قیمت دارند!

درباره خصوصیات این ساعت‌ها می گوید: لزومی ندارد ساعتی که 30 میلیون تومان قیمت دارد، جنس بدنه‌اش طلا باشد و ساعت‌های با بدنه استیل هم می توانند این قیمت ها را داشته باشند.

وی ادامه می دهد: من ساعت گران قیمت ندارم، گران ترین آن 20 میلیون است که در ساخت آن نیز از طلا استفاده شده است.

فروشگاه بعدی، از سوال هایی که درباره قیمت ساعت ها می شود، خوشش نمی آید با اینکه بیکار در مغازه نشسته است، می گوید: وقت و علاقه به پاسخ دادن ندارم، برای کسب اطلاعات به مغازه روبه‌روی که برند گرانقیمت تری است، مراجعه کنید.

از 6 میلیون تومان تا …

فروشگاه بعدی نمایندگی یکی از برندهای معروف است. برای وارد شدن باید از در ورودی و دری که به صورت نرده های فلزی برای امنیت بیشتر کار گذاشته شده است، عبور کرد. فروشگاه بزرگی که برای معرفی محصولات خود چند ساعت طلایی را پشت ویترین خود گذاشته است. در صورتی که ساعتی مورد پسند مشتری قرار بگیرد، از داخل اطاقکی که در گاوصندوقی دارد آورده می شود.

وقتی درباره گران قیمت ترین ساعتی که در این فروشگاه عرضه می شود، سوال می شود از دادن قیمت سرباز می زند و پاسخ می دهد که نمی دانم! وقتی که سماجت بیشتری به خرج می دهیم، می‌گوید از من نخواهید که قیمت گران‌ترین ساعتمان را بگویم ولی از 6 میلیون شروع می‌شود به بالا!

ادامه می دهد که اصلا دوست نداریم در مورد قیمت ساعت ها چیزی در روزنامه ها چاپ شود. شما دوست دارید که اداره مالیاتی از ما مالیاتهای سنگین بگیرند. همچنین اگر قرار باشد درباره اینکه چه ساعت‌هایی و با چه قیمتی در اینجا به‌فروش می‌رسد مطلبی چاپ شود، باید یک لشکر نیروی انتظامی برای مراقبت اینجا بیایند.

خیابان‌های اطراف پاساژ پرترافیک اند و رانندگان ساعت خود را نگاه می‌کنند و به دنبال راهی برای عبور اند و شاید هیچ وقت به ذهنشان خطور نکرده باشد که  قیمت ساعتی با قیمت ماشینشان که در پشت ترافیک گیر کرده، برابری می‌کند.

ارسال نظر