درخواست حکم جلب سعید مرتضوی (دادستان سابق تهران) | میهن کمپ

درخواست حکم جلب سعید مرتضوی (دادستان سابق تهران)

سعید مرتضوی

درخواست حکم جلب سعید مرتضوی (دادستان سابق تهران)

سعید مرتضوی

میهن کمپ: پیمان حاج محمود عطار وکیل دادگستری، درخواست حکم جلب و دستگیری سعید مرتضوی را تقدیم دادگاه کرد. متن خبر در ادامه مطلب…

سعید مرتضوی

درخواست حکم جلب سعید مرتضوی (دادستان سابق تهران)

پیمان حاج محمود عطار وکیل دادگستری بابیان اینکه درخواست حکم جلب و دستگیری سعید مرتضوی به دادگاه تقدیم اما صدور آن به آینده موکول شده، گفت: دیروز به همراه وکیل خود ترک همدانی به شعبه 15 دادسرای ویژه کارکنان دولت مراجعه کردیم و طی لایحه ای درخواست جلب و دستگیری سعید مرتضوی را تقدیم دادگاه کردیم.


وی در ادامه افزود: هفته گذشته جعفری بازپرس شعبه 15دادسرای ویژه کارکنان دولت گفتند که مرتضوی چهارشنبه در دادگاه حاضر می شود اما با تماس تلفنی با خبر شدیم که چنین اتفاقی رخ نداده است. همچنین یک منبع آگاه با بیان اینکه رسیدگی به پرونده قضات تعلیقی کهریزک هنوز در دیوان عالی کشور آغاز نشده است افزود: این پرونده در نوبت عادی رسیدگی در دیوان عالی کشور قرار دارد و به زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

—————-

توضیح:

سعید مرتضوی (زاده ۱۳۴۶ در شهرستان تفت، یزد) قاضی ایرانی است. وی پیشتر قاضی دادگاه‌های یزد، دادگاه امنیتی تهران (ویژه صدور احکام وزارت اطلاعات)، دادگاه مطبوعات، بانی راه‌اندازی مجدد دادستانی در قوه قضائیه و دادستان تهران از سال ۱۳۸۱ تا هفتم شهریور ۱۳۸۸ بوده است.
از اقدامات او انحلال دادگاه و هیات منصفه مطبوعات و در پی آن توقیف شمار زیادی از مطبوعات در دوران محمد خاتمی است.
همچنین پس از تغییر ریاست قوه قضائیه از سمت خود برکنار و به معاونت دادستان کل کشور مصوب شد. یکسال بعد در ارتباط با کشته شدن ۵ تن در بازداشتگاه کهریزک، مصونیت قضایی وی در شهریور ۱۳۸۹ توسط دادگاه انتظامی قضات لغو و از قضاوت تعلیق شد. او سپس توسط محمود احمدی نژاد به ریاست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سپس به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب شد.

ارسال نظر