خانه شگفت انگیز هنرمند ونیزی با چوب | میهن کمپ

خانه شگفت انگیز هنرمند ونیزی با چوب

هنرمندی ونیزی خانه ای ساخته است که همه چیز در آن از اجاق گاز گرفته تا میز عسلی کنده کاری شده چوب است. “لیویو دمارچی” ;i متخصص صنایع دستی است هر وسیله کوچک حتی، کتاب، خرس عروسکی، کارد و چنگال آشپزخانه و دستمال سفره را در خانه ییلاقی اش در شمال ایتالیا از چوب ساخته است. این مجسمه ساز 69 ساله تمام زندگی اش را صرف ساخت آثار منحصر به فردی تنها با استفاده از یک چکش، اسکنه و انواع چوب مورد علاقه اش کرده است. او به صورت معمول در ونیز زندگی و کار می کند و خانه ییلاقی اش در بلونو را با اشیای چوبی دست ساز خود مبله کرده است.

صدها کتاب کنده کاری شده در ردیف های قفسه کتابخانه قرار دارند و در عین حال کت چوبی نیز در گوشه دیگری از اتاق از چوب لباسی آویزان است! این خانه همچنین میز غذاخوری بزرگی دارد که با یک مرغ بریان و نان چوبی کامل شده است. آقای دمارچی همچنین ماشین های چوبی دارد که از آنها برای عبور از کانال های ونیز استفاده می کند.

این هنرمند در ابتدا کارهایش را با سنگ مرمر و سپس برنز شروع کرد و اکنون با چوب کار می کند و همیشه ایده های منحصربه فردی در چگونگی استفاده از مواد طبیعی برای ساخت مجسمه های حیرت انگیز دارد. او می گوید: قطعه مورد علاقه من آن چیزی است که فردا می سازم، به کارهای قبلی ام علاقه ندارم ، بهترین کار از نظر من آن است که در آینده خواهم ساخت. چوب همیشه ماده اولیه مورد علاقه من است، چرا که زنده و با انرژی است و وقتی از آن برای کار استفاده می کنم بسیار لذت می برم. با هم گوشه ای از کلکسیون تمام چوب او را می بینیم. از همه جالب تر اینکه وی هیچکدام از آثار خود را رنگ نکرده است.

ارسال نظر