حسین هدایتی بازداشت شد!! | میهن کمپ

حسین هدایتی بازداشت شد!!

حسین هدایتی بازداشت شد او که یکی از بدهکاران بزرگ و سرشناس بانکی که تاکنون با ارتباط گیری های مختلف تلاش کرده بود، خود را از گزند برخوردهای معمول با بدهکاران بزرگ بانکی در امان نگه دارد و حتی اخیراً تیم ملوان را برای خود خریداری کرده و گهر درود را نیز به نام برادرش نمود، امروز بازداشت شد تا به پرونده بدهکاری های سنگین وی رسیدگی شود

حسین هدایتی یکی از بدهکاران بزرگ و سرشناس بانکی که تاکنون با ارتباط گیری های مختلف تلاش کرده بود، خود را از گزند برخوردهای معمول با بدهکاران بزرگ بانکی در امان نگه دارد و حتی اخیراً تیم ملوان را برای خود خریداری کرده و گوهر درود را نیز به نام برادرش نمود، امروز بازداشت شد تا به پرونده بدهکاری های سنگین وی رسیدگی شود.

در حالی که گفته می شود مجموع بدهی وی به سیستم بانکی کشور ۱۸۰ میلیارد تومان بوده و تنها ۷ میلیارد تومان برای این بدهی وثیقه ارائه شده بوده که این مسئله خود یک اقدام غیرقانونی تلقی می شود، پیگیری های خبر «بازتاب»، از احتمال وجود اعداد بزرگ تری حکایت دارد که در پیگیری های قضایی صحت و سقم این مسئله بیش از پیش قابل رصد دقیق است.

هدایتی با تاسیس یک رشته شرکت های زنجیره ای که پیش از این بازتاب و آینده به آن اشاره کرده بودند، دست به یک رشته نقل و انتقالات مالی مشکوک نموده بود که انتظار می رود در کنار وصول بدهی های این بدهکار بزرگ بانکی، این نقل و انتقالات نیز در طول چند سال اخیر رصد دقیق شود و سرچشمه برخی پرداخت ها به خصوص به برخی اشخاص سرشناس توسط حسین هدایتی و مجموعه تحت نظرش مشخص شود که قطعاً شاه کلید کشف انگیزه برخی تصمیمات در برخی حوزه ها بوده است.

انتظار می رود، هدایتی با وثیقه به سرعت رهایی نیابد و همچون دیگر متهمین در یک پروسه بلندمدت به بررسی شیوه ثروتمند شدن این شخص و محل های کسب درآمد و افزایش این درآمدها پرداخت؛ درآمدهایی که عل الظاهر آنچنان مفت به دست می آمد که هزینه های میلیاردی از قبل آن برای خودنمایی در فوتبال، قابل چشم پوشی می نمود.
به گزارش خبرنگار «بازتاب»؛ حسین هدایتی که در دهه هفتاد کارمندی معمولی بوده است، با استفاده از ارتباطات خاص خود توانسته است امروز به سطحی از فعالیت برسد که از مشهورترین مداحان کشور تا محبوبترین فوتبالیستها را با پرداخت مبالغ گوناگون و روشهایی نظیر خریدن خانه، رهین منت خویش کند.

برای اطلاع بینندگان  هدایتی تنها به بانک ملی حدود ۴۰ میلیارد تومان بدهی معوقه و بدهی غیرجاری دارد که برای این مبلغ کمتر از سه میلیارد تومان وثیقه سپرده است.

یکی از روش های سرمایه داران نوکیسه، تاسیس شرکتهای مختلف بدون ارتباط منطقی با یکدیگر است که تسهیلات و امتیازاتی که این شرکتها دریافت می کنند، به حساب یک نفر نوشته شود.
با یک جستجوی ساده در روزنامه رسمی کشور، فهرست شرکتهایی که هدایتی در یک دهه گذشته تاسیس کرده و یا در آن سمتی کلیدی گرفته است، به شرح زیر می باشد:

استیل آذین
کشت وصنعت خلیج نای بند
مدیا گشتر رونا
مدیا گستر رونا

شرکت سرمایه‌ گذاری اتحاد شکوفای ایرانیان سهامی‌ خاص
شرکت توسعه صنعت خاور آذین
شرکت کشت و صنعت خلیج نایبن
شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان
موسسه خیریه رهروان حضرت زهرای اطه
شرکت تولیدی صنعتی افروز آذین تجارت سهامی‌خاص
شرکت سرمایه‎گذاری توسعه صنعت خاورساز
شرکت صنایع غذایی کرانه جنوب البرز
شرکت فرآورده‌های لبنی گیلان شیر

همان گونه که ملاحظه می شود، یکی از روشهای وی انجام فعالیت اقتصادی در پوشش مراسم های مذهبی و امور خیریه می باشد.

اکنون به نظر می رسد اقدام فردی با این حجم فعالیت های پنهان و آشکار اقتصادی، با دادن چند دستگاه پژوه ۲۰۶، آن هم در صورتی که واقعا داده شود و در حد یک وعده نماند، چیزی جز یک نمایش تبلیغاتی برای مشهور و خیر نشان دادن خود نیست و قهرمانان ورزشی ما نیز قطعا راضی تر خواهند بود که جناب هدایتی به جای این حاتم بخشی، بخشی از دین خود به بیت المال را بپردازد.

ارسال نظر