تصاویر جشن اکتبر در مونیخ آلمان | میهن کمپ

تصاویر جشن اکتبر در مونیخ آلمان

جشن

تصاویر جشن اکتبر در مونیخ آلمان

جشن (5)

میهن کمپ: یکصدوهشتادمین جشن اکتبر در شهر مونیخ در حال برگزاری است. در این بزرگترین جشن مردمی جهان بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر شرکت می‌کنند که اکثر آن‌ها توریست هستند. تصاویر بیشتر در ادامه مطلب…

جشن

تصاویر جشن اکتبر در مونیخ آلمان

جشن (7)

جشنجشن (6)

جشن جشن (14)

جشن جشن (13)

جشن جشن (15)

جشن جشن (9)

جشن جشن (16)

جشن جشن (10)

جشن جشن (4)

جشن جشن (3)

جشن جشن (11)

جشن جشن (18)

جشن جشن (2)

جشن جشن (1)

جشن جشن (17)

جشن جشن (8)

جشن جشن (5)

جشن جشن (12)

جشن

———-

جشن اکتبر (به آلمانی Oktoberfest، تلفظ: اکتُبِرفِست) جشن آبجوخوری دو هفته‌ای است که هر سال در آخر سپتامبر و آغاز اکتبر در مونیخ برگزار می‌شود. اکتبرفست از بزرگ‌ترین جشن‌های جهان است و هربار بیش از شش میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند و هر سال نزدیک به ۶ میلیون لیتر آبجو در طول این جشن مصرف می‌شود. در برخی شهرهای دیگر دنیا نیز در همان زمان جشن‌های مشابهی برگزار می‌شود.
مرکز رویدادهای این جشن در محوطه بزرگی در نزدیک مونیخ قراردارد که به «مرغزار ترز» معروف است. شش آبجوسازی معروف باواریا چادرهای بسیار بزرگی در آن برپا می‌کنند و در هریک چندهزار نفر به آبجوخواری و شادمانی مشغول می‌شوند. برپایه بعضی از آمار هر سال نزدیک به ۶ میلیون لیتر آبجو در طول جشن اکتبر در مونیخ مصرف می‌شود. بسیاری از خانواده‌ها نیز برای لذت بردن از برنامه‌های موسیقی و شهر بازی در جریان این مراسم راهی مونیخ می‌شوند.
جشن را شهردار مونیخ با بازکردن یک بشکه آبجو آغاز می‌کند.
در اکتبر سال ۲۰۱۲ پلیس اعلام کرد که در این جشن جلوی ۶۳ هزار مورد تلاش برای سرقت لیوان‌های آبجو را که سوغاتی با ارزشی به‌شمار می‌آید، گرفته‌است. اداره جمع‌آوری اجناس گمشده نیز گفت ۳٠٠ کیف پول، ٢٠٠ تلفن همراه، ۵٠ دوربین عکاسی و ٢ حلقه ازدواج تحویل این اداره شده‌است که صاحبانشان معلوم نیست.

ارسال نظر