با گیاه زعفران اختلالات پیش از قاعدگی را کاهش دهید | میهن کمپ

با گیاه زعفران اختلالات پیش از قاعدگی را کاهش دهید

مطالعات پژوهشگران مرکز تحقیقات روانپزشکی و روانشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران نشان می دهد … گیاه زعفران در کاهش اختلالات پیش از قاعدگی ( سندرم PMS) بسیار موثز است …

دکتر شاهین آخوندزاده  پژوهشگر طرح تحقیقاتی اثرات درمانی زعفران در افسردگی و آلزایمر در گفت و گو با ایرنا افزود : این مطالعه بر روی ۴۸ زن متاهل در سنین ۲۲ تا ۴۰ سالگی که به سندرم PMS در حد متوسط تا شدید مبتلا بودند ، انجام شده است .
وی افزود : نتایج این تحقیق نشان می دهد که استفاده از کپسول زعفران در این زنان به میزان ۴۴ درصد در کاهش اختلالات این سندرم در آنها موثر بوده است.
دکتر آخوند زاده خاطرنشان کرد : فرایند تولید کپسول زعفران ایرانی هم اکنون در مرحله اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی است و به محض دریافت مجوز ، تولید آن توسط یک شرکت داروسازی داخلی انجام می شود .
وی یادآور شد : زنانی که دارای سندرم پیش از قاعدگی هستند دچار اختلالاتی از جمله اختلالات گوارشی ، افسردگی ، اضطراب و دردهای عضلانی می شوند به گونه ای که علایم این سندرم بر روی عملکرد روزانه این زنان تاثیر منفی می گذارد.
برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن سینا گفت : معمولا زنان تحصیل کرده بیشتر از سایر زنان متوجه ابتلا به این سندرم می شوند و برای درمان به پزشک مراجعه می کنند

ارسال نظر