بازگشت معارض شیعی بحرین از تبعید | میهن کمپ

بازگشت معارض شیعی بحرین از تبعید

به گزارش فارس، شیخ “حسن مشیمع معارض شیعی بحرینی که اکنون در تبعید به سر می‌برد و رژیم حاکم بحرین چندی پیش او را به اتهام تروریست بودن بطور غیابی محاکمه کرده بود در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تاکید کرد که قصد دارد فردا سه‌شنبه به کشورش بازگردد.

وی از لندن گفت: من تصمیم گرفته‌ام که به کشورم بازگرد و سه‌شنبه نیز در حدود ساعت ۷ عصر در فرودگاه منامه خواهم بود.

وی که ژوئن گذشته بدلیل انجام معالجات پزشکی به لندن رفته بود، بطور غیابی محاکمه شد اما با این وجود اعلام کرده است که در شرایط کنونی حاکم بر بحرین نمی‌تواند خارج از کشورش بماند.

وی تاکید کرد که هیچ تضمینی وجود ندارد که به محض رسیدن به فرودگاه منامه دستگیر نشود بویژه این‌که مردم بحرین این روزها با برپایی تظاهرات‌های پیاپی خواستار ایجاد اصلاحات عمیق در کشورشان و برقراری دموکراسی هستند.

مشیمع دبیرکل جنبش آزادی‌ها و دموکراسی “حق ” است که به همراه ۲۵ فعال سیاسی شیعه دیگر به اتهام جعلی تاسیس یک سازمان تروریستی بطور غیابی محاکمه شده است.

این در حالی است که شیعیان بحرین توانستند در انتخابات اکتبر گذشته این کشور با به دست آوردن ۱۸ کرسی از مجموع ۴۰ کرسی پارلمان یک پیروزی چشمگیر کسب کنند با وجود اینکه دولت بحرین در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی با ادعاهایی چون تلاش برای براندازی حکومت و دخالت در اقدامات تروریستی، صدها فعال بحرینی از جمله ۲۳ رهبر گروه‌های شیعه را دستگیر کرد تا مانع نامزدی یا فعالیت آنها در انتخابات این کشور شود.

ارسال نظر