انیمیشن سینمایی تهران 2121 | میهن کمپ

انیمیشن سینمایی تهران 2121

بهرام عظیمی خالق انیمیشن ‌های ترافیکی موفق در تلویزیون ساخت اولین فیلم بلند سینمایی خود را آغاز کرد ، «تهران در سال ۱۵۰۰» نام این انیمیشن بلند سینمایی است که با حضور بازیگران مطرح سینمای ایران طراحی و ساخته می‌ شود…

این انیمیشن با استاندارهای بین ‌المللی و با موضوع مسائل شهری ساخته می ‌شود ، داستان آن روایت طنزی از زندگی شهری مردم تهران است که در سال ۱۵۰۰ برخلاف پیشرفت ‌هایی که صورت گرفته ، هنوز خصوصیات اخلاقی‌‌ سابق را دارند و همچنان همان مردمند.

این انیمیشن به سفارش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و به تهیه ‌کنندگی مؤسسه «نسل اندیشه سبز» ساخته می ‌شود و مدیریت این پروژه را هادی منبتی برعهده دارد ، عظیمی چندین سال است که با این سازمان همکاری می‌ کند و بسیاری از انیمیشن‌ ‌های پرطرفدار خود را با حمایت و تهیه‌ کنندگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری ساخته است.

عظیمی به همراه امیرمسعود علمداری نگارش فیلمنامه را آغاز کرد و این کار بزودی به پایان خواهد رسید ، حدود ۴۰۰ میلیون تومان هزینه صرف تأمین تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای ساخت این انیمیشن شده است و تولید آن ۱۸ تا ۲۰ ماه به طول خواهد انجامید.

حمید بهرامی (یکی از انیماتورهای ایرانی که با پروژه ‌های عظیم خارجی همکاری دارد) طراحی فضا و وسایل را بر عهده دارد و بخشی از این کار در آمریکا انجام می ‌گیرد ، عظیمی طراحی کاراکترها را به همراه بزرگمهر حسین‌ پور انجام می ‌دهد.

در مجموع یک میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه خواهد شد و ۴۰ نفر در تولید این انیمیشن همکاری دارند.

این فیلم بلند سینمایی ، ۷ نقش اصلی شامل ۳ زن و ۴ مرد دارد که بازیگران سرشناس سینما برای این نقش‌ ها انتخاب می‌ شوند ، بهرام رادان نخستین بازیگری است که برای حضور در این انیمیشن بلند قرارداد امضا کرده است ، او که نقش اول مرد این انیمیشن را بر عهده دارد با چهره انیمیشنی خود در نقش یک راننده تاکسی بازی خواهد کرد و مدل ‌سازان این انیمیشن ، کاراکتر رادان را به صورت انیمیشن سه بعدی در می‌ آورند.

بهرام رادان پس از اتمام طراحی این انیمیشن ، به جای کاراکتر خود صحبت خواهد کرد ، از چهره بهرام رادان برای طراحی این انیمیشن ، عکاسی شده است و قرار است شخصیت او با تمام زوایا و خصوصیاتش به صورت انیمیشن دربیاید.

انتخاب بازیگران این پروژه انیمیشن را حبیب رضایی به عهده دارد که خود نیز جزء بازیگرانی است که کاراکتر خود را در اختیار بهرام عظیمی برای تبدیل به انیمیشن قرار می‌ دهد.

مهران مدیری ، مهتاب نصیرپور ، حسام نواب صفوی ، گوهر خیر اندیش دیگر بازیگرانی هستند که با این پروژه همکاری می ‌کنند ، هنوز بازیگر زن نقش اول این فیلم مشخص نشده است و رضایی مشغول انتخاب دیگر بازیگران انیمیشن «تهران در سال ۱۵۰۰» است.

ارسال نظر