افزایش ۲ برابری قیمت بلیت پروازهای زیارتی شرکت ماهان | میهن کمپ

افزایش ۲ برابری قیمت بلیت پروازهای زیارتی شرکت ماهان

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در حالی که شرکت هواپیمایی ماهان هم‌اکنون بلیت پروازهای تهران – دمشق را ۳۱۸ هزار تومان به فروش می‌رساند، همین بلیت توسط شرکت هواپیمایی سوریه با قیمت ۲۳۸ هزار تومان به متقاضیان ارائه می‌شود…


به گزارش فارس، یکی از اقداماتی که اغلب شرکت‌های هواپیمایی در ایام افزایش تقاضا انجام می‌دهند، ارائه بلیت هواپیما به صورت چارتر در راستای کسب منافع اقتصادی بیشتر است که همین امر زمینه‌های افزایش قیمت بلیت را فراهم می‌کند.
در این باره مدیرکل نظارت برفرودگاه‌ها، دفاتر، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی معتقد است: با افزایش تعداد متقاضیان و مسافران در ایام پیک سفر نظیر نوروز، ایرلاین‌ها می‌توانند قیمت‌های بلیت خود را تا زیر سقف قیمت‌های تعیین شده توسط یاتا افزایش دهند.
رستمیان با بیان این مطلب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس خاطرنشان کرد: قیمت‌ها در واقع در این ایام افزایش نیافته است بلکه در طول ایام سال به دلیل کاهش استقبال بلیت در مسیر‌های خارجی به صورت نیم بها به فروش می‌رفته است و در ایام پیک سفر و افزایش تقاضا قیمت‌ها به صورت واقعی ارائه می‌شود.
وی اذعان داشت: در مسیرهای داخلی قیمت‌های بلیت هواپیما تکلیفی است و در همه فصول سال چه زمانی که استقبال مسافر بسیار کم است و چه زمانی که تعداد متقاضی بسیار بالا است قیمت‌ها یکسان است.
مدیرکل دفتر نظارت بر ایرلاین‌ها خاطرنشان کرد: قطعا اگر ایرلاین‌ها قیمت‌های بلیت خود را در مسیرهای پرواز خارجی بالاتر از نرخ تعیین شده یاتا ارائه دهند سازمان هواپیمایی کشوری و دفتر کل نظارت بر مؤسسات و شرکت‌های هواپیمایی با آنها برخورد جدی و قانونی خواهد داشت.
به گزارش فارس، این افزایش قیمت در حالی صورت می‌گیرد که مسئولان ارشد وزارت راه و ترابری پیش از این اعلام کرده بودند که قیمت بلیت هواپیما به هیچ عنوان حداقل تا پس از ایام تعطیلات نوروزی افزایش نخواهد یافت.

ارسال نظر