از ملکه زیبایی جهان تا دختر شایسته جهان اسلام + عکس | میهن کمپ

از ملکه زیبایی جهان تا دختر شایسته جهان اسلام + عکس

دختر شایسته

از ملکه زیبایی جهان تا دختر شایسته جهان اسلام + عکس

دختر شایسته (1)

میهن کمپ: مجموعه تصاویر دیدنی از مسابقات دختر شایسته جهان (Miss World) و دختر شایسته جهان اسلام. تصاویر بیشتر در ادامه مطلب…

دختر شایسته

از ملکه زیبایی جهان تا دختر شایسته جهان اسلام + عکس

دختر شایسته (9)

زیبا‌ترین زن جهان

در مراسم انتخاب دختر شایسته جهان در سال ۲۰۱۳ که در جزیره بالی در کشور اندونزی برگزار شد، مگان یانگ از فیلیپین عنوان اول را به خود اختصاص داد و تاج ملکه زیبایی را دریافت کرد. این مراسم که قرار بود در جاکارتا، پایتخت اندونزی، برگزار شود، به دلیل اعتراض مسلمانان در جزیره بالی برگزار گردید.

دختر شایسته

دختر شایسته (2)

دختر شایسته جهان اسلام

در دور نهایی مسابقه “دختر شایسته جهان اسلام” در شهر جاکارتا ابابیا عایشه اجیبلا، دختر ۲۱ ساله نیجریایی با کسب مقام اول تاج را بر سر گذاشت. مجموعا ۱۹ دختر از شماری کشورهای اسلامی از جمله ایران در این مسابقه شرکت داشتند. دختر شایسته جهان اسلام پس از اعلام نتیجه به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما می‌خواهیم نشان دهیم که یک زن مسلمان می‌تواند زیبا و با استعداد باشد و پوشش اسلامی به هیچ‌وجه مانع او نمی‌شود.»

دختر شایسته

دختر شایسته (7)

بازمانده‌ی برتر هولوکاست

شوشانا کولمر زنی ۹۳ ساله است که پدرش به دست نازی‌ها به قتل رسید، اما او خود موفق شد در یک پناهگاه زیرمینی در رومانی مخفی شود و از دیکتاتوری فاشیست‌ها جان سالم به ‌در برد. او در مراسمی در اسرائیل به عنوان بانو‌ی بازمانده‌ی برتر هولوکاست برگزیده شد. شعار این مراسم از این قرار بود: «آنچه مهم است، ارزش‌های درونی‌ست.» شماری از منتقدان انجام چنین مراسمی را برخوردی غیراخلاقی با فاجعه‌ای تاریخی دانستند.

دختر شایسته

دختر شایسته (4)

“قربانی شایسته” مین‌های زمینی

بانوی قربانی مین‌های زمینی نیز از جمله عنوان‌های است که منتقدان و مخالفان بسیاری دارد. دولت کامبوج برگزاری این مراسم را غیراخلاقی خوانده و آن را در سال ۲۰۰۹ ممنوع اعلام کرد. در این مسابقه قربانیان مین‌های زمینی از کامبوج و آنگولا شرکت داشتند. برگزارکننده نروژی این مسابقه قصد دارد آن را از طریق اینترنت احیا کند و با این کار به قربانیان اعتماد به نفس بیشتری بخشد.

دختر شایسته

دختر شایسته (6)

۱۲۵ سال قدمت

در سال ۱۸۸۸ بود که برای نخستین بار در “اسپا” در بلژیک ملکه زیبایی اروپا طی مراسمی انتخاب شد. در این مراسم ۳۵۰ دختر شرکت داشتند و هیأت داوران نیز از ۲۰ مرد تشکیل شده بود. البته مراسم مزبور زرق و برق چندانی نداشت و عموم مردم از کم و کیف برگزاری آن دلسرد شدند.

دختر شایسته

دختر شایسته (5)

“نونهالان شایسته”

دختران هشت‌ساله‌ای که آرایش شده‌اند و با لباس‌های مرسوم مانند زنان بالغ پا به صحنه می‌گذارد. برای نمونه مسابقه “دخترک شایسته سال” که با شرکت کودکان و نوجوانان زیر ۱۶ سال در فرانسه برگزار می‌شود، قرار است منع شود. مجلس ملی فرانسه قرار است قانونی را در این راستا به تصویب برساند که طبق آن، کسانی که علیرغم ممنوعیت دست به برگزاری چنین مسابقاتی می‌زنند، باید ۳۰ هزار یورو جریمه نقدی بپردازند.

دختر شایسته

دختر شایسته (3)

بی‌خانمان شایسته

در اکتبر سال ۲۰۰۹ میلادی بود که “ترز فان بل” به عنوان ” دختر شایسته بی‌خانمان ” در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک برگزیده شد. سازمان خیریه آرته‌فیکس قصد داشت با برگزاری این مسابقه توجه اذهان عمومی را به مشکلات بی‌خانمان‌ها جلب کند. پاداش برنده این مسابقه از این قرار بود: یک سال زندگی در یک آپارتمان بدون پرداخت اجاره. برخی از سازمان‌های خیریه برگزاری چنین مسابقه‌ای را نقض حرمت و کرامت انسان خواندند.

دختر شایسته

دختر شایسته (8)

“زن” رویایی

لب‌هایی دلبربا، مژه‌هایی بلند و پا‌هایی کشیده و صاف از جمله‌ویژگی‌هایی است که کسانی که در مراسم Miss International Queen در تایلند شرکت می‌جویند، از آن برخوردارند؛ اما همه آنها نه زن که مردان تراجنسی (transsexuell) هستند که هویت جنسیتی خود را متفاوت از هویت جنسی خود می‌بینند. این مراسم از سال ۲۰۰۴ تا کنون برگزار می‌شود.

دختر شایسته

دختر شایسته (10)

“گنده‌ترین” دختر شایسته

بدل شدن به “چهره‌ی تبلیغاتی باغ‌وحش فیل‌ها در تایلند” پاداشی است که انتظار برنده‌ی مسابقه گنده‌ترین دختر شایسته را می‌کشد. برگزارکنندگان می‌گویند که با برگزاری این مسابقه قصد دارند گامی در تقویت حفاظت از فیل‌ بردارند. حداقل وزن برای شرکت در این مسابقه ۸۰ کیلو است. از سال ۱۹۹۷ به این سو نیز شرکت‌کنندگان باید توانایی‌هایی خود از جمله در هنر رقص را هم نشان دهند تا بتوانند امتیازات لازم را کسب کنند.

ارسال نظر