از دستکاری گوش خود پرهیز کنید! | میهن کمپ

از دستکاری گوش خود پرهیز کنید!

 

یک فوق تخصص جراحی گوش گفت: بیماری «گوش شناگران» یا عفونت گوش خارجی شایع ترین بیماری گوش است که عامل آن شنا در استخر و دستکاری گوش است.دکتر سهراب ربیعی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: در استخرهای شنا انواع میکروارگانیزم ها و قارچها وجود دارند. از سوی دیگر دستکاری گوش توسط شخص منجر به تخریب لایه اصلی کانال گوش می شود که در زمان حضور در آب نرم و آسیب پذیر شده است و بر این اساس به شناگران توصیه می شود از دستکاری گوش خود پرهیز کنند.

لطفا جهت خواندن ادامه به ادامه مطلب مراجعه کنید …

ربیعی در ادامه خاطرنشان کرد: تخریب لایه یاد شده به عفونت گوش خارجی منتهی می شود که پیامد آن در ابتدا خارش و در نهایت دردهای شدید خواهد بود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین تصریح کرد: کار جرم گوش آن است که مانع از ورود گرد وخاک و میکروارگانیزم ها به داخل گوش شود و هر اقدامی که روند طبیعی فعالیت گوش و جرم آن را مختل کند به گوش آسیب خواهد رساند.

دکتر ربیعی همچنین اظهار داشت: استفاده از انواع گوش پاکن ها برای گوش به هیچ عنوان مناسب نیست. این وسیله تمامی جرمی که به طور طبیعی از گوش خارج می شود را به داخل گوش با فشار برمی گرداند. آنچه که هم اکنون در بازار به عنوان گوش پاکن به فروش می رسد در واقع ابزاری برای استفاده برخی از داروها به داخل گوش است.

وی بر خشک کردن گوش با سشوار پس از حضور در استخر شنا تاکید کرد.

ارسال نظر