آیا روحانی کلید مشکل خلعتبری را هم دارد؟ | میهن کمپ

آیا روحانی کلید مشکل خلعتبری را هم دارد؟

خلعتبری

اگر در بین مسئولان ما کسی دلش برای اسم مجعول خلیج ع.ر.ب.ی و محمدرضا خلعتبری که در این لیگ توپ می زند می سوزد، باید در روز تحلیف اقدام کند. چنین مشکلی در زمان خاتمی هم وجود داشت اما حل شد…

 

 

 

اگر در بین مسئولان ما کسی دلش برای اسم مجعول خلیج ع.ر.ب.ی و محمدرضا خلعتبری که در این لیگ توپ می زند می سوزد، باید در روز تحلیف اقدام کند. چنین مشکلی در زمان خاتمی هم بین تیم تهرانی و قطری وجود داشت اما حل شد.

روز یکشنبه 13 مرداد ماه قرار است مراسم تحلیف رییس‌جمهور منتخب در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد. در همین راستا از مقامات سیاسی بسیاری از کشورهای جهان و از جمله امارات دعوت به عمل آمده است تا در این مراسم شرکت کنند. به نظر می‌رسد این یک فرصت مناسب برای رایزنی سیاستمداران و دولتمردان جدید ایرانی با طرف اماراتی برای حل مساله تغییر نام لیگ این کشور و یا برگرداندن خلعتبری به ایران باشد؛ به ویژه که برگزاری نشست‌های دوستانه در حاشیه چنین مراسم‌هایی یک عرف رایج بین‌المللی است.

پیش از این ماجرای اختلاف شدید پرسپولیس و السد هم در حاشیه سفر امیر قطر به تهران و جلسه او با سید محمد خاتمی حل شده بود. آیا همان داستان یک بار دیگر به نفع مصالح ملی کشورمان تکرار خواهد شد؟ آیا اصلا از مسوولان سیاسی ما کسی دلش برای اسم جعلی خلیج ع.ر.ب.ی که روی لیگ امارات گذاشته‌اند و بازیکن ملی‌پوش ما را در این لیگ به خدمت این نام گرفته‌اند می‌سوزد؟

دولت احمدی‌نژاد که در این موضوع کاملا منفعلانه عمل کرد، اما هفته گذشته آقای سلطانی‌فر که گزینه اصلی وزارت ورزش دولت روحانی است به قانون اطمینان داده بود موضوع لیگ اسم جعلی امارات جزو دغدغه‌های دولت جدید است.

او از سفرهای قریب‌الوقوع رییس جمهور منتخب به کشورهای حوزه خلیج فارس به عنوان فرصتی برای طرح این موضوع و چانه‌زنی با سران کشور امارات برای آزادسازی خلعتبری و حتی رایزنی برای راضی کردن آن‌ها برای تغییر نام لیگ‌شان یاد کرده بود،‌ اما گویا این فرصت زودتر از سفرهای خارجی روحانی درحال شکل‌گیری است و اماراتی‌ها با پای خودشان ظرف چند روز آینده برای حضور در مراسم تحلیف به تهران می‌آیند.

ارسال نظر