آموزش هایی درباره خشک کردن انواع گلها | میهن کمپ

آموزش هایی درباره خشک کردن انواع گلها

میهن کمپ

گلها جلوه ی زیبای قدرت خداوند در طبیعتند.لطافت ، زیبایی،رنگهای متفاوت ، رایحه ی مطبوع گلها باعث می شود که خیلی ها علاقه مند باشند که آنها را به شکل های مختلف نگهداری کنند. بعضی مواقع دسته گلهای طبیعی زیبایی برای ما آورده می شود که دوست داریم آنرا نگهداری کنیم.راه ای مختلفی برای نگهداری گلهای طبیعی که عمر کوتاهی دارند ، برای مدت بیشتری وجود دارد. یکی از این راهها خشک کردن گلهاست.

لطفا جهت خواندن ادامه به ادامه مطلب مراجعه کنید …

با ابزار و از راههای مختلفی می شود گلهای طبیعی را خشک کرد .در این مقاله به چند روش اشاره می کنیم:

گل بابونه خشک

نحوه خشک کردن گلها بوسیله کتاب

هرگاه دستگاه خاص پرس در دسترس ما نبود از کتابهای سنگین برای خشک کردن گل استفاده میکنیم. بدین طریق که گلها را لای کاغذ یا روزنامه قرار داده و در بین صفحات کتاب پایینی قرار می دهیم. سپس یک آجر، اتو یا هر وسیله ی سنگین را روی کتاب ها می گذاریم. البته توجه داشته باشید که از روزنامه با چاپ مشکی استفاده می کنیم و روزنامه با چاپ رنگی برای این کار مناسب نیست و رطوبت به خود نمی گیرد. سعی میکنیم وسط گلهایی را که کمی برجستگی دارند با انگشت فشار دهیم تا کاملاً خوابیده شوند. در روزهای اول هر ۱۲ ساعت یک بار به گل ها سر می زنیم و اگر ممکن باشد روزنامههای آن ها را عوض میکنیم تا سریع تر خشک شوند. مدت خشک شدن گلها در این روش ۱۰ الی ۱۲ روز میباشد. برای خشک کردن انواع برگ ها، گل بنفشه و داودی مینیاتوری این روش مناسب است.

روش خشک کردن گل ها به وسیله شن

برای این منظور می توان از شن های ساحل دریا استفاده کرد. ابتدا شن ها را شسته تا کاملاً تمیز شوند.

سپس گل ها را در داخل شن می خوابانیم. باید دقت داشته باشیم که سنگریزه های درشت در میان شن ها نباشد تا آسیبی به گلبرگ های گل وارد نشود.

خشک کردن گل ها

نحوه خشک کردن گل توسط اتو

برای سریع تر خشک کردن گلها میتوانیم از روش اتو کردن استفاده کنیم. گل را در بین دستمال کاغذی قرار میدهیم و چند روزنامه در زیر و روی آن قرار میدهیم سپس آن را با اتو خشک میکنیم. اما این روش خیلی برای خشک کردن گل مناسب نیست زیرا رنگ گل در این روش مقداری تغییر می کند.

خشک کردن گل ها در محلول گلیسیرین و آب داغ

برای میوههای خوشهای (مثل انگور) و شاخههای اُکالیپتوس از این روش استفاده می شود. بدین صورت که یک قسمت گلیسیرین را با دو قسمت آب مخلوط میکنیم (ابتدا مقداری نمک را در آب داغ حل میکنیم ) و شاخهها را در آن فرو میکنیم.

زمانی که برگها مقداری رطوبت داشته باشند متوجه میشویم که به اندازه کافی گلیسیرین به آن ها رسیده و خشک شده اند. با استفاده از این روش برگها نرمی و لطافت خود را حفظ می کنند. برگهای اُکالیپتوس، گل رز، کاملیا و میوههای خوشهای را با این روش خشک میکنند.

ارسال نظر