آغاز نام نویسی “سربازان ” برای ورود به دانشگاه | میهن کمپ

آغاز نام نویسی “سربازان ” برای ورود به دانشگاه

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، عبدالرسول پورعباس، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره دوره‌های پودمانی ویژه سربازان این دانشگاه گفت: ‌در آینده هر سربازی با ورود به دوره سربازی می‌تواند وارد دانشگاه شود و پس از طی دوره سربازی و تحصیل خود مدرک کاردانی و چه‏بسا کارشناسی و کارشناسی ارشد دریافت کند.

وی ادامه داد: در برنامه فعلی سربازانی که با مدرک دیپلم وارد می‌شوند، می‌توانند در دوره‌های پودمانی کاردانی دانشگاه جامع ثبت‌نام کنند و پس از گذراندن این دوره‌ها مدرک کاردانی دانشگاه جامع را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دوره‌های پودمانی دانشگاه‌ جامع در ۲۵ استان و ۱۳ رشته برگزار می‌شود.

پورعباس درباره ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره‌ها گفت: ۶ هزار ظرفیت برای این دوره‌ها در نظر گرفته شده است.

وی درباره نحوه پذیرش دانشجویان گفت: پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی و معدل است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره شهریه پرداختی این دانشجویان گفت: در تعاملی که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت پذیرفته است قسمتی از شهریه توسط سپاه پرداخت می‌شود، قسمتی از آن توسط دانشگاه تخفیف داده شده و مابقی شهریه توسط دانشجو پرداخت می‌شود.

پورعباس درباره نحوه گزینش اساتید این دوره گفت: تمام سرفصل‌های دروس تهیه شده و اساتید باید گزینش دانشگاه جامع علمی کاربردی را طی کنند.

* برنامه‌های درسی سربازان دانشجو بعدازظهرها برگزار می‌شود

سردار احمد نوریان معاون تربیت و آموزش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با اشاره به اجرای دوره‌های آموزشی مقطع‌دار بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و سپاه گفت: توافقنامه‌ای بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امضا شده است.

وی با بیان اینکه سالانه رقم قابل توجهی از جوانان، خدمت سربازی خود را در سپاه سپری می‌کنند، گفت: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری ۲ وظیفه در قبال این عزیزان داریم یکی از آنها تربیت نسل آینده با توجه به آرمان‌های الهی و دیگری تربیت جوانان برای ایفای نقش‌های خود در جامعه است.

معاون تربیت و آموزش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مهارت‌آموزی و کارآفرینی با همکاری دانشگاه جامع یکی از برنامه‌های سپاه پاسداران است، گفت: توسعه آموزش‌های علمی کاربردی، مهارتی و فناوری‌های جدید از برنامه‌های در دستور کار است.

نوریان با بیان اینکه مجموعاً در سپاه سه دانشگاه وجود دارد، افزود: دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین، دانشگاه جامع امام حسین و دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله از دانشگاه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند؛ همچنین مجتمع شهید محلاتی، مجتمع دانشگاهی نیروها، ۱۱دانشکده علوم و فنون نیروها که به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند.

وی گفت: سربازان و بخشی از بسیجیان فعال می‌توانند طی تفاهمنامه‌ای که با دانشگاه جامع امضا شده است پس از ورود به دوره خدمت سربازی وارد دانشگاه شده و طول تحصیل خود را در دوره سربازی طی کنند و پس از آن مدرک کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی را دریافت کنند.

نوریان ادامه داد: هر استانی یک مرکز آموزش عالی امام حسین(ع) دارد.

معاون تربیت و آموزش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که فارغ التحصیلان این دوره‌ها تحصیلات ویژه‌ای برای ورود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های درسی این دانشجویان بیشتر بعدازظهرها برگزار می‌شود، گفت: اگر سربازی پس از دریافت پایان خدمت موفق به دریافت مدرک تحصیلی نشده باشد یعنی طول دوره وی به پایان نرسیده باشد در صورت لزوم به محل زندگی خود منتقل می‌شود.

* تخفیف ۱۵ درصدی شهریه دانشجویان سرباز

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بر اساس مصوبه هیئت امنای دانشگاه جامع علمی کاربردی مبنای محاسبه شهریه و نحوه پرداخت آن در دوره‌های کاردانی علمی کاربردی پودمانی ویژه سربازان وظیفه و بسیجیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

در گروه آموزشی صنعت شهریه ثابت برای یک پودمان در طول دوره یک میلیون ۲۶۵ هزار ریال، شهریه متغییر دروس عمومی هر واحد نظری ۶۹ هزار و ۵۷۵ ریال و شهریه هر واحد عملی ۱۱۳ هزار و ۸۵۰ ریال است.

در دروس پایه، اصلی و تخصصی شهریه هر واحد نظری ۹۴ هزار و ۸۷۵ ریال، شهریه هر واحد آزمایشگی ۱۵۱ هزار و ۸۰۰ ریال و شهریه هر واحد کار گاهی و پروژه ۱۶۴ هزار و ۴۵۰ ریال و شهریه هر واحد کار آموزی و کارورزی ۱۸۹ هزار و ۷۵ ریال است.

همچنین شهریه ثابت در گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی برای یک پودمان در طول دوره ۹۹۵ هزار و ۵۰۰ ریال، شهریه متغیری در دروس عمومی در واحد نظری ۶۹هزار ۵۷۵ ریال و در دروس عمومی واحد علمی ۱۱۳هزار و ۸۵۰ ریال است.

شهربه واحد نظری دروس پایه اصلی و تخصصی واحد نظری ۶۹ هزار و ۵۷۵ ریال و شهریه دروس پایه، اصلی و تخصصی واحد آزمایشگاهی ۱۱۳ هزار و ۸۵۰ ریال، شهریه واحد کارگاهی و پروژه ۱

امکان ارسال نظر وجود ندارد